Podzimní dekorace a svátek tajemných bytostí a světýlek Halloween

Čeká nás Halloween, který se slaví poslední říjnovou noc, předvečer svátku Všech svatých. Děti i dospělí po celém světě se na tento svátek velmi pilně připravují. Vyrábějí lampiony, svícínky, svítící hlavy z vydlabaných dýní nebo tykví.

halloveenska-dekroace-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Hana Rašínová

I u nás si už pomalu začínáme zvykat ne tento „importovaný svátek“ a také začínáme zdobit své příbytky vlastnoručně vypěstovanými nebo koupenými barevnými dýněmi, do kterých vydlabáváme různé obličeje, které pak rozsvítíme svíčkami. Zkusme si také vyrobit dekorace, jejichž výroba nám přinese spoustu zábavy a radosti a potěší děti i rodiče.

V obchodních domech, na trzích nebo v zahradnictví nyní nakoupíte všechny možné odrůdy ozdobných dýní v různých velikostech, tvarech i barvách. Některé jsou už samy o sobě natolik dekorativní, že je už dále nezpracováváme, pouze je použijeme jako prvek do podzimního zátiší. Z ostatních dlabeme třeba zajímavé dýňové hlavy.

Pokud dáte přednost trvalé dekoraci, určitě si vyberete z obrovské nabídky různých keramických dýní a figurek, které lze umístit i venku na terasy, do pergol nebo na trávníky. Do interiéru jsou určené obrovské dýně z polystyrénu s kašírovaným povrchem, která se hodí např. na okenní parapety nebo schodiště. Zkuste si letos také vyzdobit zahradu, okna nebo dům těmito podzimními dekoracemi.

Jednoduchá a efektní dekorace

Přinášíme vám jeden nápad na rychlou a slušivou dekoraci, kterou můžete přivítat na své zahrádce nebo na schodech či terase domu dušičkové hosty, kteří se u vás zastaví cestou na hřbitov s věnečkem nebo kyticí na hrob svých blízkých.

Nechcete-li dýni složitě dlabat, použijte ji celou a ozdobte ji přírodninami ze své zahrádky. K tomu vám poslouží barevné listí, větvičky se šípky, mahon, břečťan, lampionky mochyně a květy jiřin. Pokud už ty vaše květiny sežehl první mráz, můžete použít ke zdobení i umělé látkové květiny.

Na stopku velké oranžové dýně navažte větvičky s rudými šípky, barevné listy, girlandy z lampionků mochyně na tenkém zlatém drátku, větvičky s lesklým listím mahonu a šlahouny břečťanu. Místo vyvazování kolem dokola stopky zakryjte velkými květy jiřin, které nalepíte pomocí lepidla z tavné lepicí pistole.

Dýni umístěte na vybrané místo a kolem ní rozsviťte svícínky s čajovými svíčkami.

26.10.2018 10:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist