Podzim je tady. Zimě se postavte barvami

Blíží se zima, období, kdy se nám nebude dostávat nejen tepla, ale také světla. Proto v tuto dobu víc než kdy jindy hledáme cestičky, jak zateplit byt, jak si udržet osobní teplo, jak zútulnit prochladlé prostory. Zahřejte se po skandinávsku.

Ne ne, to není žádný omyl. Naše představa bílé a režné, nábytku z přírodního světlého dřeva, nebarevné kameniny a keramiky stejně tak jako čirého jednoduchého skla, to je jen část toho, čemu se říká skandinávský styl. Tam na severu – snad proto, že jim často sluníčko utíká za obzor a nechává je dlouho v přítmí i úplné tmě, mají rádi barvy a výrazné vzory.

Nemůže to být zase až takové překvapení, vždyť jsou u nás zastoupené skandinávské značky, které barvy vyznávají zcela nepokrytě.

A může se navíc klidně stát, že to, co s nadšením koupíme jako to pravé skandinávské, je vyrobeno úplně jinde. Vyhraňování stylů už dávno ztratilo ostré kontury, přejímají se nápady, detaily, a vytváří se nový styl, který kloubí dohromady to, co se mu z těch původních hodí. Tak se na to podívejme, kde hledat to pravé skandinávské…

Text: Vladimíra Storchová

4.10.2016 9:59
Více o tématu: barvy do interiéruzima

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist