Podlahové konvektory zahřejí domov a šetří místo

Při stavbě domu nebo rekonstrukci bytu, jistě myslíte i na to, čím vytopit vaše hnízdečko. Trváte na nízkých nákladech, efektivnosti a moderním stylu? Podlahové konvektory vaše požadavky splní.

121944-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: archiv redakce

Tento druh elektrického vytápění se stává stále více oblíbeným. Jediné co z něj uvidíte je podlahová mřížka. Konvektor funguje na základě cirkulace vzduchu. Studený vzduch  proudí do vnitřní části konvektoru, ohřeje se o horkou vodu ve výměníku a teplý vzduch pak vychází ven do místnosti. Oproti radiátorům vyhřejí místnost 2x rychleji a obsahují až 20x méně vody, ohřev je rychlejší a snižují se tak i náklady na vytápění při výkonu 120W. Vybrat si můžete i konvektor s ventilátorem. Jeho výkon je asi 740 W, ovšem vyhřeje místnost ještě rychleji, má velmi tichý provoz a umí místnost nejen zahřívat ale i ochlazovat, což se hodí hlavně pro letní měsíce.

Topení – velká inspirativní fotogalerie

Podlahové konvektory jsou vhodné do moderních interiérů, jsou ideálním řešením bydlení s francouzskými okny, kde je nemožné umístit jiná topná tělesa. Hodí se i ke skleněným plochám, do zimních zahrad nebo skleníků. Existují však i výjimky, kam se obyčejné konvektory nedoporučují. Jsou to místnosti s větší vlhkostí, jako koupelna nebo bazén. Pro ně jsou přizpůsobeny speciální konvektory, které obsahují zařízení na odtok vody a ventilátor, takže je vlhkost nepoškodí.

Tento druh vytápění lze řešit i jako hlavní vytápění domu či bytu. Jako hlavní zdroj se hodí zejména do zateplených objektů, kde není velká tepelná ztráta nebo je můžete použít i jako vedlejší zdroj ke klasickým radiátorům nebo podlahovému vytápění.

Konvektory se vkládají do podlahy asi 15 cm od zdi nebo oken a to do hloubky od 50 mm až 550 mm podle velikosti žlabu, ten závisí na druhu podlahy. Vybrat si můžete i šířku, nejužší už od 106 mm. Jejich délka se pohybuje od 1 do 3 metrů, ale lze objednat i delší. Konvektory nemusejí být pouze vodorovné, ale i rohové, obloukové, do písmena Z nebo písmene U. Tedy vybírají se hlavně podle zakřivení zdí nebo atypických oken. Podlahová mřížka se vyrábí z několika materiálů – dřevěné ,hliníkové nebo nerezové. Barvu rámečku vybírejte podle typu a barvy podlahy.

Montáž lze provést do jakékoliv podlahy a to buď zabetonovávám do již připraveného otvoru nebo  montáží pomocí speciálních šroubů.

Při pořízení podlahových konvektorů a oslovení specializované firmy, musíte znát několik zásadních věcí jako jsou tepelná ztráta místnosti, její velikost, typ podlahy, a kam chcete konvektor umístit.

Text: Marie Vendelbergerová
Foto: liconheat.com

23.9.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist