Podívejte se, jak to sluší barvě roku Denim Drift v interiérech

Výrobce barev Dulux každoročně vyhlašuje barvu roku. Pro letošní rok se jí stala Denim Drift, což je překládáno jako „vzdušná modrá“. Pojďte se podívat, jak se s jejím použitím v interiéru vypořádali během prvního čtvrtletí někteří designéři.

obr.1_2016-collection-of-matt-black-art-by-lisasarah-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Lisa Sarah

Ať již chcete podlehnout kouzlu barvy Denim Drift, která společně se svěží zelenou, tzv. Greenery, ovládla trendy v módě, bydlení a dalších oblastech v letošním roce, nebo odstínům z let předchozích, či naopak let příštích, je lepší se držet trochu zpátky.

Klidně obměňte závěsy, polštáře, malé koberečky nebo ubrusy a prostírání, příp. tapetu, křeslo či sedačku, ale vězte, že příští rok bude in zase něco jiného a tolik zas s dobou jít nemusíte.

S čím ji kombinovat?

Šedo-modrá se hodí se ke světlým odstínům, neboť se právě v této kombinaci zúročí její „vzdušný“ efekt. Můžete ji ale přidat i k tmavším barvám, jako je hnědá nebo tmavomodrá, kterým dodá určitý nádech elegance a luxusu.

Také letos lze uplatnit pravidlo, že zvolené barvy roku většinou ladí s odstíny předchozího období. Proto ani Denim Drift se nemusíte bát zkombinovat s loňskou okrovou či růžovou. Navíc vytváří zajímavou atmosféru v umírněném ladění se svou „konkurentkou“ Greenery.

Barva pro volný čas

Termín Denim je odjakživa spojený s barvou oblečení, zvláště stále velmi oblíbené džínoviny. A ta v nás jednoznačně vzbuzuje touhu po volnosti, pohodě a navozuje pocit příjemného trávení času. A protože letošní Denim Drift má s mnohočetnými odstíny této modré hodně společného, vnáší do našich interiérů podobnou atmosféru.

Ideální je proto její použití nejen v ložnicích, ale přispěje k útulnosti také v pracovnách a dětských pokojích. Pozitivně totiž ovlivňuje náš organismus, který se celkově zklidní a díky tomu se snáze soustředíme na učení nebo jinou duševní činnost.

Opticky rozšiřuje prostor

Její další vlastností je, že asociuje nebe a dálky a tím v nás vyvolává dojem většího prostoru i v interiéru. Nemusíte se bát ani toho, že patří mezi tzv. studené odstíny. Naopak se dá toho využít při návrhu místností, v nichž je hodně slunečního svitu a často se proto přehřívají. Oceníte to zvláště v podkrovních bytech, kde v kombinaci s vhodným stíněním snadno snížíte pocitovou teplotu.

Text: Ivana Kukalová

19.4.2017 10:30
Více o tématu: interiérubrusy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist