Podívejte se, jak vypadá práce „nejlepšího nového designéra“

Todd Brachem je mladý americký designér (35), který za loňský rok 2008 získal prestižní ocenění ICFF jako „nejlepší nový designér“, přičemž oním „novým“ designérem se nemíní „nový“ jako „právě či zcela začínající“. Nejlepší nový designér není debutant, ale je to ten, který jako „nový“ vstupuje do pomyslné první, nejvyšší soutěže interiérového designu.

118463-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Todd Brachem se narodil v New Yorku roku 1974. Ve svým 25 letech pak odešel na tři roky do Dánska studovat nábytkový a interiérový design na dnes už slavnou akademii v Copenhagenu. Postupně se propracoval z debutanta na designéra, který se může pochlubit již poměrně bohatým výčtem realizací a to hlavně zde v Evropě, stejně jako v Číně nebo Japonsku . Mezi jeho klienty najdeme např. i významnou italskou společnost Zanotta, která patří k tradiční progresivní světové špičce. Brachet spolupracoval i se stálicí interiérového a nábytkového designu Tomem Dixonem.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Strmá kariéra

Od roku 2005 začíná Brachetova kariéra nabírat na rychlosti a ve srovnáním s předcházejícím obdobím se dramaticky zvyšuje počet zakázek, realizací i výstav. Todd se ve svém oboru stává nepřehlédnutelným tvůrcem, který si říká stále intenzivněji o pozornost. Vystavuje v USA, ve Francii či v Japonsku a ze stejných míst získává i na svůj věk poměrně významné zakázky. Mezi lety 2003 – 2005 pracoval jako „senior designer“ u Toma Dixona a od roku 2005 zastává místo profesora designu na francouzské škole ESAD v Reims. Na mladého „nového“ designéra je to skutečně dobrý výsledek. Nemyslíte?

Red.
Foto: Conteporist.com

2005-present Professor of Design at ESAD, Reims, France

3.3.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist