Plovoucí květiny jako působivá letní dekorace

Léto, voda a květiny patří od nepaměti k sobě. Ve stejném propojení jsme pro vás k dnešnímu článku připravili rozsáhlou fotogalerii, která vám nabídne inspiraci k vytvoření podobného aranžmá i u vás doma nebo na terase, či zahradě.

Letní dekor pro mnohé z nás znamená především čerstvé květiny, které jsou v létě k dostání na trzích, v našich zahradách a také v lesích nebo na polích. Často si z nich vyrábíme kytice, které pak zdobí naše domovy. Vystavujeme je na stolech a stolcích, okenních římsách nočních stolcích, ale i na jídelních stolech při mnoha oslavách anebo setkáních s přáteli. Čerstvé květiny jsou opravdu úžasnou dekorací pro každou akci nebo párty.

Skvělý nápad hodící se na léto jsou plovoucí květiny!  Dejte květiny, které se vám líbí, do misky s vodou.  Použít k tomu nemusíte samozřejmě jen mísu, ale například nevyužité menší akvárium, talíř, plechovky, zavařovací sklenice anebo můžete vzít téměř jakoukoliv nádobu od  vintage čínské mísy až po neobvyklé kuchyňské hrnce, vše záleží na atmosféře, kterou chcete vytvořit. Jednu z nádob s květinami můžete umístit v ložnici pro romantickou atmosféru, nebo v koupelně, kde se hned budete cítit jako v lázních.

Letničky – velká inspirativní fotogalerie

Někdy se stane, že těžší květy nedrží v nádobě, jak bychom chtěli. Podložíte-li neposlušné květy, například tulipány nebo růžová poupata, která jsou těžší a někdy na hladině neplavou rovně, bublinkovou fólií, zaručíte tím jejich vodorovné držení se na hladině. Postačí z bublinkové folie vytvořit pod květ malou sukénku s bublinkové folie, kterou celý květ podepřete kolem stonku, a květ pak bude hezky rovně plavat na vodní hladině.

Máte-li na stole ubrus sladěný s květinami plovoucími v nádobě na něm položené, bude výsledný efekt dokonalý. Přidáte-li do nádoby s vodou ke květinám, ještě zapálenou plovoucí svíčku, může vám taková květinová dekorace za letních večerů posloužit stejně dobře jako tlumené náladové osvětlení terasy nebo balkonu při večerním posezení.


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, shelterness.com

8.7.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist