Plánujete novou kuchyň? Řešíte jídelní kout?

Velmi často bývá kuchyň nazírána jako svého druhu pracovní místo, jehož provoz výrazně ovlivňuje skladbu kuchyňského nábytku. Vše má své místo a logickou návaznost, ať už je to varné či mycí centrum, skříňky na černé nádob,í nebo pracovní deska. Vybavení kuchyně vlastně kopíruje celý proces přípravy pokrmu a právě v tom bývá často problém, vždyť právě onou přípravou všechno nekončí, naopak, to nejlepší nás teprve čeká. Jinými slovy: jíte v kuchyni? Máte obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem? A jak to celé jednoduše spojit?

124660-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Tak jako v jiných oblastech lidského jednání, i v rámci toho, co bychom mohli zjednodušeně nazvat „bydlením“, najdeme celou řadu trendů. I bydlení má svou módu, která se objeví, zazáří, lidí za ní utratí spoust peněz a pak zase přijde nová a všechno se opakuje.  Některé trendy ale přetrvají a pak se na jejich adresu dá prohlásit, že nebyly jen planým výkřikem designérů či prodejců a že na nich lidově řečeno „něco je“.

Otevřený prostor, kuchyň v obývacím pokoji a nebo naopak? A jak to celé spojit?

Řešení kuchyně jako velké obytné místnosti, které pak říkáme „pokoj s kuchyňským koutem“, je na jednu stranu novinkou, na stranu druhou není klasická garsoniéra nic jiného, než právě oko 1+kk, byť ve velmi malém a někdy až miniaturním provedení. Otázkou ale je, jak vlastně přirozeně napojit obývací pokoj na prostor kuchyně, respektive, kam vlastně s jídelním stolem? Do kuchyně? Do obývacího pokoje a nebo na jakousi „neutrální půdu“ mezi těmito spojenými místnostmi?  Zde je několik tipů jak si s tím poradit. Přiložené fotografie ilustrují jednotlivé způsoby.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

1.Zajímavým způsobem je navázání desky jídelního stolu na samotnou pracovní desku kuchyně. Z kuchyňského nábytku se najednou stane nábytek jídelny a ta už je „jednou nohou v obývacím pokoji“

2.Poměrně ideální dělícím momentem mezi kuchyní a obývacím pokojem, je barový pult, za který budeme považovat část pracovní desky kuchyňské sestavy a přidáme pouze barové stoličky.

Jídelny – velká inspirativní fotogalerie

3. Nejednodušším způsobem přechodu mezi obývacím pokojem a kuchyní je úplně obyčejné použití jídelního stolu. Vznikne tím jídelna, která, stejně jako v prvním případě, je přirozeným přechodem mezi technologickou a obytnou částí místnosti k kuchyňským koutem.

Jaroslav Zákolanský
Foto Hanák kuchyně

1.11.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist