Plánujete novou koupelnu?

A nebo se chystáte „pouze“ rekonstruovat koupelnu stávající? Rozhodně budete potřebovat nejen nezbytné finance, ale také trochu inspirace. Zkoušeli jste třeba uvažovat o barevném světle? A nebo např. o vaně, která by mohla stát uprostřed místnosti? Co v koupelně děláte? Relaxujete po těžkém dni a nebo si „jen čistíte zuby“?

125646-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jsou to možná na první pohled banální otázky, ale odpovědi na ně vám mohou pomoci při výběru té pravé koupelny. Rozhodně stojí za úvahu, zdali právě ta vaše koupelna bude jen a pouze místo pro vykonávání každodenní hygieny a nebo jestli si např. do vany občas vezmete třeba sklenici vína  a necháte se příjemně unášet teplou vodou. Konec konců, moderní koupelna je v jistém smyslu něčím, co bychom mohli nazvat soukromími lázněmi a od těch tradičních lázní se liší pouze tím, že voda není termální, ale obyčejná a z kohoutku. Ale i to se dá při troše fantazie změnit.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

TIP 1: zkuste si pořídit koupelovou sůl a nebo koupelový olej, který vás mimo jiné zbaví případných problémů s vysoušením kůže vlivem vyššího obsahu chloru ve vodovodním řadu. Pobyt v teplé olejové lázni je přirozený a tělo si může dobře odpočinout.

Zajímavým nástrojem na vytváření atmosféry je změna světelných podmínek. Není nutné si pořizovat nákladné stmívací zařízení ani komplikovat rozvod elektrické sítě v koupelně. Úplně postačí obyčejná svíčka.

TIP 2: pokud máte rodinný dům a nebo větší byt, ve kterém si můžete dovolit udělat koupelnu s užitnou plochou alespoň 12 metrů čtverečních, pak určitě zvažte, zdali si nepořídit vanu určenou k instalaci do volného prostoru. Je to velmi komfortní a elegantní řešení. Rozhodně přitom budete mnohem blíž ideálu domácích soukromých lázní.

Red.
Foto Kaldewei, Ideal Standard

11.8.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist