Plánujete krb? Moderní krb?

Krb je klasickou součástí většinou komfortních bytů. Není přitom ale jasně řečeno, že by nutně každý byt s krbem musel být luxusním obydlím. Ať už je to jakkoliv, nechte se inspirovat netradičním řešením a umístěním moderního krbu v moderním interiéru a váš pohled na věc se možná rázem změní.

Současný obytný interiér je v zásadě stále stejný, jako ten, ve kterém se bydlelo např. před 100 lety. Změnila se ale jeho technologická výbava, díky které si můžeme dnes dovolit takové věci, které byly dřív takřka nemyslitelné. Krb, krbová kamna a krbové vložky jsou na tom v postatě velmi podobně. Umí efektivně vytápět, získávají jiný, méně tradiční vzhled a někdy jsou krbová ohniště zarámována tak, že připomínají spíše TV obrazovku, než cosi živého a necivilizovaného, jako je oheň. A právě v tom to je. Ať už budou technologie jakékoliv, oheň bude vždy ohněm, který pálí, ničí, ale také hřeje bez ohledu na to, jestli má takovou či jinou krbovou vložku na nebo jestli moderní či tradiční.

Základní parametry

Oheň je živel a stejně jako v případě elektřiny, patří i zacházení s ohněm do rukou odborníků. Pro běžného uživatele pak zůstává klíčové, k čemu a jak chce krb využívat, zdali s ním chce také efektivně vytápět a nebo jestli ho má takříkajíc na ozdobu.

Krby – inspirativní fotogalerie

Pokud se bude krbem vytápět, bude lepší použít moderní krbovou vložku. Horký vzduch je možné rozvádět po zbylých částech interiéru a spojit tak příjemné sezení u ohně s užitečným snižováním výdajů za teplo. Stačí si v prodejně (odborné prodejně) přát „krbovou vložku s horkovzdušným rozvodem“ a mít u sebe nejen plánek bytu, ale i plánek té části domu, ve které je komín a ze kterého je možné vyčíst potřebné údaje.

Velká fotogalerie moderních interiérů


Chcete-li se ale jen dívat a budete -li vnímat krb jen jako dekoraci, pak zkuste takový krb, který nepotřebuje žádné napojení na komín, nepotřebuje dřevo, nic. Stačí do něj nalít hořlavou směs a zapálit. Prostě si krb koupíte, přinesete ho domů, vybalíte z krabice a „zapnete“. Ano, to není scifi, ale realita.  Čtete článek Krb třeba i v paneláku a se skutečným ohněm

Red.
Foto: contemporist.com

22.9.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist