Plánujete dětský pokoj? Zapojte do toho svého potomka!

Každý z nás si nejraději vybírá zařízení a doplňky do svého bytu sám a podle svého vkusu, protože se tam chce cítit dobře. Ani u dětí to není jiné. Proto je přizvěte k navrhování dětského pokoje a nechte se inspirovat jejich často naprosto bezbřehou fantazií.

obr.20_ksl-living_chambre-modulaire-enfant-avec-lit-bureau-bibliotheque-et-rangement-asoral-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: KSL Living

Plánování nového nebo staronového dětského pokoje se může stát u vás doma zajímavou hrou, která přinese kromě finálního užitku také veselé chvíle. Nechte ležet stranou počítač s 3D vizualizacemi i léty osvědčené čtverečkované papíry. Děti ocení, když budou mít na své designérské kreace větší prostor.

Použijte proto k návrhům nástěnku, na niž budete postupně přidávat různé výstřižky z časopisů nebo katalogů a vytvářet náladový moodboard.

Skvělým řešením je také větší tabule, kam mohou děti kreslit své představy o tom, jak by mělo jejich království vypadat. Vy pak můžete jen opatrně některá nerealizovatelná místa umazávat a tím bude vznikat další prostor pro nové nápady.

Volte raději neutrální základ

Při zařizování dětského pokoje se pokuste vyhnout značkám i příliš aktuálním trendům, protože módní věci mají jepičí život a ne vždy jsou dostatečně praktické. Proto zvolte neutrální základní variantu, která je zvláště vzhledem k neustále se měnícím dětským designovým kreacím a nárokům zároveň řešením nejbezpečnějším.

Nemusíte se bát, že když vymalujete stěny na bílo a vyberete podlahu nebo koberec s jednoduchým dekorem, že bude výsledný dojem přílišný nudný a fádní.

Nesmí chybět lehkost a vtip

Z dětského pokoje by měly vyzařovat radost a optimismus. Máte teď dojem, že je tohle tvrzení v rozporu s předchozím textem? Není to tak docela pravda. Nezapomínejte, že vzhled pokoje musíte přizpůsobovat věku dítěte a jeho aktuálním potřebám a požadavkům. A měnit podlahové krytiny a nábytek není snadnou ani levnou záležitostí.

Proto je lepší styl průběžně obměňovat pomocí výrazných barevných akcentů na textiliích, povlečení nebo skříňkách. Navíc dětské hračky bývají samy o sobě většinou ve velmi křiklavém provedení, takže často dostatečně přispějí k potřebnému oživení.

Na co byste neměli zapomenout?

Asi není třeba připomínat, že by měl být pokoj alespoň pomyslně rozdělený na tři části. V jedné si dítě kreslí a později se učí, v jiné si hraje a v té neklidnější odpočívá a spí.

Určitě mu nezapomenete koupit postel, psací stůl, židli a skříň na oblečení. Aby místnost vypadala čistě a uklizeně, je vhodné pořídit boxy na hračky a poličky na knihy. Důležité jsou také zajímavé designové prvky, jako třeba zvláštní lampa, nástěnná malba nebo originální plakát.

16.2.2021 10:32 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist