Píp šou v přímém přenosu: Ptačí hotel designéra Petra Bakoše

Na dva luxusní apartmány se mohou těšit ptačí hosté v trendy hotelu designéra Petra Bakoše. Netradiční projekt vznikl ve spolupráci s tvůrci z pražské Harddecore Gallery, která se snaží přizpůsobit opravdu všem. Včetně obyvatelů ptačí říše.

Luxusnímu hotelu nechybí nic z toho, co by běžný host hledal v několikahvězdičkovém hotelu. Lino, tapety, police, svítidla a nechybí ani tematické plakáty. Ubytování je vhodné i pro větší ptačí rodiny.

Hotel přímo na fakultě

Apartmány se nacházejí v prostředí Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Každá budka obsahuje kameru, a tak prostřednictvím webové televize mohou diváci sledovat píp šou v přímém přenosu.

V doletové vzdálenosti je taktéž k dispozici několik krmítek a vodní tok. Petr Bakoš ale myslel i na skutečně designové prvky. Na stěnách visí kolekce plakátů s názvem Malí umělci dětské ilustrátorky Nadiy Chair Tirado. Černá police je z dílny estonských návrhářů Borealis pana Jaanuse Orgusaara. Pro účel ptačího hotelu se původní model musel několikrát zmenšit.

Modrá je dobrá

Modrý apartmán je umístěný na jabloni a najdete tu například plakáty z kolekce Malí umělci. Úplně vlevo je možno vidět nové svítidlo Infinityfoam Petra Bakoše. Jeho užití v ptačím domově je premiérou – verze pro lidi teprve na trh přijde. Vstup do apartmánu lemuje modrá stěna s malými, bílými letadýlky – 3D tapeta designera Daniela Piršče.

Růžový apartmán je umístěn na túji. Kromě Malých umělců tu najdeme již zmiňovanou Černou polici. Závěsné svítidlo s názvem Šipka je dílem Petra Bakoše. Stínidlo je vyrobeno z fotokartonu. Z každé strany vypadá jinak. Většinu designových kousků si můžete koupit v Harddecore Gallery.

Technologická výbava

Dva objektivy vždy snímají interiér apartmánu, a to na zadní stěně a na stropě. Třetí kamera sleduje kmen stromu, a to kvůli případným zlodějům (především savcům). Apartmán disponuje osvětlením s LEDkami a je osazen mikrofonem.

Pro koho jsou apartmány vhodné?

Vzhledem k malému průměru vstupního otvoru je ptačí hotel vhodný pro menší druhy, a to zejména sýkorky, kosy a další drobné ptáčky. Vnitřek apartmánu je velmi prostorný a pojme poměrně hodně ptačích hostů najednou.

„Fascinuje mě světlo,“ tvrdí o sobě Petr Bakoš

Dříve se věnoval produkčnímu byznysu. V létě 2012 se ale rozhodl pověsit svoje povolání na hřebík a vydal se na obtížnou dráhu nezávislého designéra. A uspěl. Navrhuje a vyrábí nábytek, světla a plastiky. Věnuje se nezávislým projektům.

Petra Bakoše zajímají prosté nápady a elementární krása. Při výrobě preferuje maximální jednoduchost. Nejjednodušších výsledků přitom paradoxně dociluje s použitím počítačově řízených strojů. Technologie a zvolený materiál jdou u Petra Bakoše ruku v ruce. Výsledek nakonec záleží pouze na zvolené technologii výroby.

Text: Martina Gillichová
Foto: pinterest.com, Harddecore Gallery, Petr Bakoš

5.4.2016 4:08

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist