Pět tipů, jak zařídit dětský pokoj

Dětské pokoje jsou bezesporu ideálním místem pro báječné a nápadité interiérové kreace. Ale pozor na to! Zatímco batole miluje svůj stávající pokoj, za chvíli tomu bude pravděpodobně úplně jinak. A není žádným tajemstvím, že dítě roste neskutečně rychle. Takže jak to udělat, aby s ním jeho pokoj držel krok? Přinášíme pár nápadů, jak na to.

19tenvinilo-s.l._vinilo-mapamundi-infantil-ciudades-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Tenvinilo S.L.

Vsaďte na neutrální barvy

Světle růžové nebo modré stěny mohou být barvou tak leda pro jesle, ale věřte, že dětem se brzy omrzí. Takže raději vybírejte z neutrálních barevných palet. Právě ty jsou ideální koloritem pro rozvoj vašich potomků. Navíc takto laděný pokoj je jasnější, vzdušnější a děti se tam budou cítit dobře.

Samozřejmě to neznamená, že jim vnutíte nějakou neutrální nudu. Oživte to barevnými dekoracemi, které odrážejí zájmy vašeho dítěte. A které snadno vyměníte tak, jak se budou koníčky vaší ratolesti měnit.

Zvolte klasické vybavení

Nákup nábytku se řadí mezi dlouhodobější investice, proto když zařizujete dětský pokoj, přistupujte k tomu s rozvahou. Místo tematického nábytku, pro který se vaše dítě jistě nadchne, ale brzy ho omrzí, vybírejte nadčasové kvalitní kusy, které s dítětem porostou. Pěkné police poslouží nejdříve na hračky, později na knihy, na oblečení a sportovní potřeby jsou zas potřeba velké skříně a užitečné jsou také úložné boxy, které využije jak batole, tak i teenager.

Nejdůležitějším kusem nábytku je ale postel. Na té byste nikdy neměli šetřit. Je otázkou, jestli koupit variabilní postýlku, z níž odstraněním přebalovacího pultu vznikne větší válenda, nebo rovnou koupit postel pro dospělé. Je totiž pravděpodobné, že žádná postel vašemu dítěti nevydrží až do dospělosti a po čase mu budete muset koupit novou. Vždycky se však zaměřujte na kvalitní, nezávadné výrobky a připlaťte i za matraci.

Zdůrazněte maličkosti

Dekorace, které se líbí batoleti, těžko ocení desetileté dítě. Proto místo tematického nábytku a koberců, které budete muset naradit jinými, jakmile vaše dítě povyroste, vsaďte na drobnosti, které jsou v daném období pro vaše dítě typické. Pokud váš chlapec miluje vlaky, můžete použít v tomto duchu nálepky na stěnu, které jsou snadno odstranitelné. Takže potom, až se mu bude líbit něco jiného, bez problémů výzdobu pokoje přizpůsobíte jeho novému vkusu.

Respektujte osobnost dítěte

Představy a vkus dětí se často dost liší od jejich rodičů. Zatímco pro dospělé jsou ložnice jen místem, kde odpočívají, pro děti je jejich pokoj útočištěm, kde se věnují rozdílným činnostem. Děti většinou touží po tom, aby jejich ložnice odrážela všechno, co zrovna zbožňují a co je baví. To je také důvod, proč dekorace v dětských pokojích by měly prezentovat dětský svět a ne ten váš.

Určitě nezaškodí, když svého potomka při nákupu dekorací nenápadně usměrníte, ale nebraňte mu v tom, aby si pořídil pár kousků ve výrazných, byť z vašeho pohledu třeba i v kýčovitých barvách. Časem určitě společně najdete tu správnou rovnováhu a podaří se vám dekorovat místnost tak, že v ní budou spokojené děti v každém věku.

Nakupte úložné boxy

Děti jsou zpočátku docela maličké, ale už tehdy jejich věci zabírají nesmírné množství prostoru. Proto je při vybavování jejich pokoje jedním z nejdůležitějších bodů, na které nesmíte zapomenout, praktické úložiště. Návrhy dětských pokojů mohou být sebekrásnější, ale pokud tam nebudou mít jejich obyvatelé dost místa na ukládání svých věcí, budou z toho za chvíli otrávení. Navíc dostatek různých krabic sloužících k ukládání jejich věcí přispívá k postupnému návyku, jak udržet v pokoji pořádek.

Díky tomu, že si vaše děti mohou své hračky snadno uklidit, začnou si pomalu zvykat na povinnosti. Vhodné je použít různobarevné skladovací boxy, které se stanou zároveň zajímavou dekorací dětského pokoje. Zároveň se v nich děti snáze orientují a budou hned vědět, kam co patří.

24.5.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist