Pěstujte pokojové rostliny v inovativních obalech

Moderní obalová technika týkající se nádob pro pokojové rostliny je velmi efektní a rovněž v dokonalém souladu s moderním designem současných interiérů. Všechny moderní obaly jsou navrženy tak, aby podtrhly krásu rostlin a navíc se staly perfektní ozdobou vašeho interiéru. Nejčastěji jsou k dispozici tři varianty obalů: závěsné do prostoru, stojací a obaly na stěny.

Módní barvy a tvary

Některé obaly na květináče jsou k dostání ve více barvách. Módní barvy jsou oranžová, bílá, hořčičná a zelenomodrá. Vzhledem k jejich velikosti jsou určeny zejména pro menší rostliny, jako jsou některé druhy kaktusů, sukulentů a další rozměrově nenáročné rostliny anebo určité choulostivější druhy rostlin. Nejoblíbenější moderní obaly současnosti mají oválný tvar. Díky materiálu, ze kterého jsou vyráběny je možné je využívat i v exteriéru. Oválné květináče na tenkých stopkách se na trh dostávají pod jménem Wallter, možná právě proto, že některé jejich varianty se dají umístit na stěnu. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je potažený hliník.

Stará kniha jako obal pro květinu

Jako moderně pojatý obal na pokojovou květinu můžete využít i starou knihu, kterou nikdo nečte. Vyřežte do ní otvor shora a dovnitř umístěte květináč v obalu. Ten obal může být i mírně poškozený nebo starý, neboť se skryje do výřezu v knize a jeho nedostatky přikryje kniha a květina. Ve staré knize budou stejně dobře vypadat bonsaje, i menší druhy trav, například skřípina.

Do interiéru i exteriéru

Pokud jste i vy jedním z milovníků interiérů vyzdobených živou zelení, možná se přikloníte k volbě obalů v černé, bílé a dalších jasných barvách pod názvem Pad Outdoor. Jak napovídá sám název, jsou využitelné také jako exteriérové obaly pro květináče. Umístit je můžete tedy i na balkonech, terasách či v zahradách na místech, která potřebují trochu rozzářit. Některé z těchto inovativních obalů můžete pořídit i na nožkách. Zvláště dobře v nich budou vypadat květiny, které přepadávají mírně přes okraj obalu. Skvěle v nich vyniknou také krásně svěže zelené nekvetoucí pokojovky. Jasné barvy obalů je doslova rozzáří.

Využití recyklovatelných materiálů

V současnosti mnoho návrhářů v různých oborech dbá na využití recyklovaných materiálů a nejinak je tomu i při navrhování originálních pěstebních nádob pro pokojové rostliny. Návrháři se snaží prostřednictvím 100% recyklovaných materiálů dopřát květinám patřičné pohodlí a zároveň se zavděčit pěstitelům stylovým neotřelým designem těchto pěstebních nádob. Tímto způsobem byly vyvinuty také nové varianty květináčů, ke kterým jsou dodávány jako způsob závlahy kapátka. Zalévání je tak mnohem jednodušší, takže pěstitel se nemusí neustále pídit po tom, zda rostlina nevysychá anebo naopak netrpí přelitím. Rostlina si automaticky přes tento systém odebere tolik vláhy, kolik potřebuje. Recyklované plastové květináče jsou dodávány v několika barevných variantách.

Možností na výběr je opravdu mnoho, a tak s chutí vybírejte a kombinujte s vašimi oblíbenými pokojovými rostlinami.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

28.11.2014 1:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist