Perfektně uklizený domov díky správné organizaci

Špatná organizace věcí a celkový dojem nepořádku v interiéru není jen už výsadou malých prostor. „Roztahané“ oblečení, suvenýry z dovolených, dekorace… Život v chaosu, který takto neuspořádané věci vytváří navíc nepůsobí ani trochu příznivě na lidi, kteří v něm bydlí.

Pro radikální zorganizování všech „pokladů“ ve vaší domácnosti je nezbytné si rozmyslet, jaký druh uspořádání bude nejvíce vyhovovat právě vám. Existuje několik variant:


boxy.jpg

Zdroj: archiv redakce

Krabice a boxy
Samozřejmě, že v první fázi nastolování řádu ve vašem bytě budou hrát hlavní roli krabice. Pokud totiž máte velké množství věcí, pak vám celý úklid rozhodně usnadní, když některé z nich vyřadíte a v papírových bednách je odnesete ke kontejneru.

Minimalist-Furniture-Small-Kids-Room-Decoration-with-Smart-Storage-Organized-550x392.jpg

Zdroj: archiv redakce

Existují však i dekorativní boxy, které rozhodně před popelnice nepatří. Jedná se moderní, textilní, proutěné nebo umělohmotné boxy různých tvarů a velikostí v nepřeberném množství designových variant. Jejich výhodou je, že je můžete různě skládat na sebe nebo je třeba zavěsit ke stropu (pomocí závěsného systému, určeného přímo k uskladnění těchto boxů).

Vestavěné úložné systémy
Rafinované skříňky a vyklápěcí police zabudované do zdi mohou také vyřešit problém s nepřehledným nepořádkem v interiéru. Pokud je pro vás složité, vyznat se v nově zavedeném systému, pak si rozepište jaké věci do každé z nových vestavěných skříní uložíte, ještě před tím, než tak skutečně učiníte. Při posuzování úložných jednotek spočítejte všechny poličky a místa na ramínka v každé skříni. Vezměte v úvahu i  ostatní kusy nábytku, kam by se daly uložit věci, které se do nových, ukrytých úložných prostor nevejdou.

nirmada-photo.jpg

Zdroj: archiv redakce

Nápadité police
Originálním řešením pro takový ten drobnější nepořádek – například v knihách a časopisech – je zabudování policové vložky do dveří skříně. Sem si můžete přehledně seřadit tituly, které právě čtete nebo se na ně chystáte.

jayne-michaels.jpg

Zdroj: archiv redakce

Zařiďte si šatnu
Pro uskladnění většího množství oblečení je ideální zařídit si šatnu, nebo alespoň vyčlenit si (např. v ložnici) nějaký „šatní koutek“ či komůrku, kam budete moci uložit sezónní oblečení.

Čtěte také:

Váš byt vám pomůže zhubnout

Stěnu nemusíte jen vymalovat – zkuste třeba obklady

Jídelní stoly, které jste ještě neviděli

Text: Lucie Sýkorová
Foto: leylasroom.com, blog.baerhomedesign.com, femaleways.com, oldblackcatboo.blogspot.com, ourtaylormadehome.com

5.8.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist