Perfektně uklizený domov díky správné organizaci

Špatná organizace věcí a celkový dojem nepořádku v interiéru není jen už výsadou malých prostor. „Roztahané“ oblečení, suvenýry z dovolených, dekorace… Život v chaosu, který takto neuspořádané věci vytváří navíc nepůsobí ani trochu příznivě na lidi, kteří v něm bydlí.

109169-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Pro radikální zorganizování všech „pokladů“ ve vaší domácnosti je nezbytné si rozmyslet, jaký druh uspořádání bude nejvíce vyhovovat právě vám. Existuje několik variant:


Krabice a boxy
Samozřejmě, že v první fázi nastolování řádu ve vašem bytě budou hrát hlavní roli krabice. Pokud totiž máte velké množství věcí, pak vám celý úklid rozhodně usnadní, když některé z nich vyřadíte a v papírových bednách je odnesete ke kontejneru.

Existují však i dekorativní boxy, které rozhodně před popelnice nepatří. Jedná se moderní, textilní, proutěné nebo umělohmotné boxy různých tvarů a velikostí v nepřeberném množství designových variant. Jejich výhodou je, že je můžete různě skládat na sebe nebo je třeba zavěsit ke stropu (pomocí závěsného systému, určeného přímo k uskladnění těchto boxů).

Vestavěné úložné systémy
Rafinované skříňky a vyklápěcí police zabudované do zdi mohou také vyřešit problém s nepřehledným nepořádkem v interiéru. Pokud je pro vás složité, vyznat se v nově zavedeném systému, pak si rozepište jaké věci do každé z nových vestavěných skříní uložíte, ještě před tím, než tak skutečně učiníte. Při posuzování úložných jednotek spočítejte všechny poličky a místa na ramínka v každé skříni. Vezměte v úvahu i  ostatní kusy nábytku, kam by se daly uložit věci, které se do nových, ukrytých úložných prostor nevejdou.

Nápadité police
Originálním řešením pro takový ten drobnější nepořádek – například v knihách a časopisech – je zabudování policové vložky do dveří skříně. Sem si můžete přehledně seřadit tituly, které právě čtete nebo se na ně chystáte.

Zařiďte si šatnu
Pro uskladnění většího množství oblečení je ideální zařídit si šatnu, nebo alespoň vyčlenit si (např. v ložnici) nějaký „šatní koutek“ či komůrku, kam budete moci uložit sezónní oblečení.

Čtěte také:

Váš byt vám pomůže zhubnout

Stěnu nemusíte jen vymalovat – zkuste třeba obklady

Jídelní stoly, které jste ještě neviděli

Text: Lucie Sýkorová
Foto: leylasroom.com, blog.baerhomedesign.com, femaleways.com, oldblackcatboo.blogspot.com, ourtaylormadehome.com

5.8.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist