Jak pečovat o zahradu a co si do ní pořídit?

Každý zahradník ví, že pokud mu má zahrada poskytovat užitek, je potřeba se o ni náležitě starat. K tomu slouží šikovná zahradní technika nebo ruční zahradnické nástroje. Pro jejich uskladnění je ideální volbou zahradní domek.

Hnojiva a postřiky

Ke svému růstu potřebují jak okrasné, tak i užitkové rostliny dostatek výživy. Tu berou z půdy, ale občas je potřeba také dodat výživu uměle, a to v podobě kvalitního hnojiva. Vhodná hnojiva pro různé rostliny nabízí e-shop levnepostriky.cz. Každá rostlina vyžaduje jiné živiny, proto e-shop nabízí hnojiva různého složení. Také se liší dobou aplikace. Některá hnojiva jsou určená pro jarní období, jiná zase pro čas podzimu. Nejčastější volbou jsou hnojiva organická, ale v nabídce naleznete také hnojiva organominerální nebo minerální. Mezi taková patří Ledek. Pokud máte na zahradě jehličnany nebo růže, objednat si můžete hnojivo i pro ně. Zakládáte si na svém dokonalém trávníku? Pak mu dopřejte i kvalitní výživové hnojivo. Dezinfekci půdy zajistí dusíkaté vápno. Proti vysychání vody a dokonalou hydrataci nabízí rostlinám Floria Hydrogel. Volit můžete také hnojivo univerzálního charakteru.

Pokud se v zahradě objeví choroby nebo škůdci, pak je potřeba využít vhodné postřiky. Pořídit si můžete také postřiky proti houbovým chorobám nebo plísním. Velmi účinné jsou i preventivní postřiky. Tyto přípravky ochrání vaši úrodu. Volit můžete mezi prostředky anorganickými nebo organickými.

Zahradní domky

Co by to bylo za zahradu bez zahradního domku. Zahradní domek může sloužit k různým účelům. Může se jednat o zahradní domek, který slouží pro uskladnění nářadí nebo zahradní techniky, ale také si můžete pořídit zahradní domek určený k odpočinku a relaxaci. Rodiny s malými dětmi svým ratolestem na zahradu pořizují dětské zahradní domky.

Vybrat se dá z celé řady různých designů i tvarů. Také materiály pro výrobu zahradních domků jsou
různé.

Zahradní domek určený dětem bývá vyráběn z tvrzeného plastu nebo dřeva. Často bývá doplněn herními prvky. Některé domky jsou umístěné na podestě přímo na zemi, jiné mají podestu vyvýšenou a k domečku vede žebřík. Všechny typy zahradních domků jsou opatřeny otevíratelnými okny a vstupními dveřmi.

Zahradní domky určené pro občasné přespávání nebo jen k odpočinku, se vyrábějí z kvalitních druhů dřeva. Nevýhodou je, že se o domek musíme starat, jinak zkrátíme jeho životnost. Zahradní domky vyrobené ze dřeva lépe zapadají do celkového vzhledu zahrady, a to díky přírodnímu materiálu, z něhož jsou vyrobené.

Pro ukládání zahradní techniky a zahradnického nářadí, ale třeba také zahradního nábytku jsou vhodnou volbou zahradní domky plechové. Ty většinou okna nemívají, postačí pouze vstupní dveře. Jejich výhodou je snadná výstavba, dlouhá životnost a není potřeba ani žádná údržba. Nevýhodou může být fakt, že hůře zapadají do celkového vzhledu zahrady. Pokud nemají základnu nebo nejsou dostatečně ukotvené, mají menší stabilitu.

Všechny nabízené modely musejí splňovat podmínky jak bezpečnosti, tak i funkčnosti.

Podle čeho vybírat zahradní domek?

Samozřejmostí je účel, ke kterému má domek sloužit. Jiný typ domku volíme pro děti, jiný pro přespávání a odpočinek a jiný jako úložný prostor. Dalším, velmi důležitým hlediskem je velikost zahrady, do které bude domek umístěný. Co se materiálu týká, výběr je na preferencích budoucího majitele a také účelu využití.

Při výstavbě domku je také potřeba myslet na rozvody elektřiny, jinak si v domku nerozsvítíte nebo budete muset do domku pořídit prodlužovací kabel, do kterého zapojíte přenosnou lampu.

25.9.2021 1:09 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist