Patinovaný nábytek a populární romantika francouzského venkova

Lidé podle průzkumů mění vybavení bytu v průměru po 35 letech. Nábytek je už starý, otlučený a nefunkční. Jsou ale tací, kterým staroba a nostalgie dob dávno minulých vyhovuje a pořizují si opotřebovaně vypadající vybavení bytu tak, aby jejich bydlení mělo tu správnou patinu, přičemž po technicko provozní stránce je takový nábytek úplně nový. Velmi populární je dnes styl ala Provence. Dejte si ale pozor, co kupujete. Chcete přese staře vypadající ale jinak nový nábytek!

Při nákupu patinovaného nábytku si dejte pozor na to, aby jako starý skutečně pouze vypadal a nenechte se unést jeho věrohodností či „hezkostí“. Jeho staroba má být pouze zdánlivá. Je to  vlastně stejné, jako když se natáčí historický velkofilm. Dekoratéři se pak snaží, aby vše vypadalo autenticky, staře, ale vždy se jedná jen o iluzi.

Pokud chcete uměle „vystárnutý“ – patinovaný nábytek, pak si  dejte  pozor na:

1. povrchovou úpravu. Popraskaný či setřený nebo poškrábaný či jinak „starý“ povrch by měl být zafixovaný vrstvou neporušeného laku.

2.materiál konstrukce. Dřevo by mělo být zdravé, povrchově upravené a bez puklin či jiných neduhů, které sice dodávají nábytku autentičnost, ale jeho uživatelské vlastnosti se tím výrazně snižují.

Velká fotogalerie stylového nábytku

3.rez na kovových částech nábytku. V jeho případě by se opravdu mělo jednat o umělou „kašírku“ tak, jak to dělají např. dekoratéři při natáčení historického filmu.

4.záruční dobu. Nenechte si na účet napsat „historický“ nábytek. To by znamenalo, že jste si koupili něco opravdu stoletého a taková věc se přirozeně nedá reklamovat způsobem, jako nový nábytek.

Francouzský styl bydlení: inspirativní fotogalerie

Red.
Foto Provence et fils.com

30.7.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist