Pastva pro oči: efektní kombinace zrcadel a světel

Interiéroví designéři při navrhování restaurace Cococo v ruském St. Petersburgu využili především odlesky zrcadlových ploch k vyvolání nekonečné škály dojmů, které nadchnou každého návštěvníka. Sem se prostě nechodí jen za výbornou ruskou kuchyní, ale i kvůli neobyčejnému vizuálnímu zážitku.

jidelna_pimgpsh_fullsize_distr-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: archiv redakce

Podařilo se zkombinovat tradici s moderními technologiemi

Cococo v St. Petersburgu je restaurace, která představuje novou éru pro ruskou gastronomii. Mísí se zde moderní technologie s ingrediencemi typickými pro tradiční ruskou kuchyni a vzpomínkami na chutě z různých koutů světa.

Kromě toho zde však hraje důležitou roli i atraktivní interiér inspirovaný ruskou kulturou. Přispělo k tomu vybavení od nejvyhledávanějších firem, jako jsou Covet House, Boca do Lobo, Brabbu, Koket, Maison Valentina, Circu nebo Luxxu. Tato restaurace se proto stala vyloženě místní turistickou atrakcí. A hosté sem nechodí pouze kvůli gastronomickému zážitku, ale také kvůli jedinečné atmosféře, která tady vládne. K ní přispívá velkým dílem nejen působivý nábytek, ale i originální způsob osvětlení a zajímavé doplňky.

V hlavní roli zrcadla a barvy

Ve fotogalerii se můžete přesvědčit, jaká kouzla se dají v interiéru vytvořit pomocí vhodného umístění zrcadel, světel a barev. Zrcadla zde najdete v různých velikostech i tvarech. Jejich odlesky vkusně doplňují barvy, které jsou typické pro ruskou lidovou kulturu.

K nezbytnému zútulnění atmosféry přispívají samozřejmě také použité materiály. Najdete tady především dřevo, kov, kůži a samet, který „vyvažuje“ určitou tvrdost těch tří přechozích. Typickou ukázkou jsou například barové a jídelní židle.

Naprosto ojedinělým kouskem je obarvený solitér, vyrobený z několika dílů dřeva. Vkusně ho doplňují světlé, velké vázy, které jsou umístěny po obou stranách.

 

28.5.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist