Pařížský loft v newyorském duchu

Nachází se v desátém okrsku Paříže, v místech, kde kdysi vládla spíš industriální architektura, přesněji skladiště a překladiště. Prohlédněte si prostor plný elegance, kde si podává ruku minulost s přítomností a romantika s továrním prostředím.

abimis-paris-01-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Cavalleri Comunicazione

Neuvěřitelně světlý, vzdušný, lehounký, tak asi na první pohled působí byt, kde převážně bílé barvě sekunduje stříbřitě kovová kuchyň a doplňkově lehce prosvitne cihlově červená.

Na velkorysé ploše 170 metrů čtverečních se prezentuje koncept, který je vyrovnaně rozkročen mezi minulostí a přítomností. Nádherný výhled nabízí panorama Paříže, i výhled na místa, která tady, v 10. okrsku, prošla důkladnou sanací.

Jednoduchá elegance

Projekt pro interiér loftu navrhla kancelář Festen Architecture, a vsadila na hladké, elegantní a sofistikované prostory. Loft má svoji žádanou otevřenost, vysoké stropy si zachovaly původní ocelové konstrukční prvky, které dnes působí dekorativně. Také skleněné tabule, zasazené v kovových rámech, tak typické pro průmyslový design dvacáté století, zůstaly, pro dokreslení atmosféry navrhli projektanti použít průmyslová svítidla z počátku dvacátého století, určená pro továrny.

Z venku prosvítá režné zdivo, jeho barva odpovídá barvě, zvolené pro sedací nábytek v interiéru, jinak uvnitř vládne bílá, dřevo a kov.

Role kuchyně

Architektonické studio Festen s její pomocí jen zdůraznilo původní myšlenku propojení – duality, uplatňovanou z hlediska funkce, barev i atmosféry.

V loftu je kuchyň Ego Model značky Abimis: směs elegance, inovace a ergonomického designu s čistými liniemi. Rám plných dveří je zcela integrovaný do hmoty kuchyně. Vychází se vlastně z gastronomických zařízení, která Abimis vytváří, zůstává tam používaný systém bloků, ale vše je přizpůsobeno potřebám soukromého uživatele. Také ocelový plech spojuje „soukromou“ kuchyň s ostatními produkty Abimis.

Důmyslná je kombinace hranatých tvarů a oblých linií dvířek. Je to velice funkční, protože zaoblené vnitřní příčky se snáz udržují, je zde méně nepříjemných úhlů, ve kterých by se mohla hromadit nečistota.

Velký kuchyňský ostrov s indukční varnou deskou a troubou je umístěn tak, aby byl opticky propojený s obytnou částí loftu. Deska ostrůvku může sloužit jako pracovní plocha stejně dobře, jako místo pro drink s přáteli. Pod protáhlým oknem je umístěn dřez a spížová skříň celou sestavu uzavírá a usazuje.

Kov tu kupodivu nepůsobí studeně, má živý, příjemný odlesk. Podle autorů je v tomto pařížském bytě cítit duch New Yorku. I to by byl kontrast, o který usilovali a který se zároveň snažili spojit do harmonického souladu. Podařilo se.

29.3.2022 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist