V Paříži radí, jak na textil. Neutrální tóny doplňte barvičkou!

Leden jako vždy přinesl další vydání veletrhu pro dům a byt Maison&Objet.. Nebudeme opakovat, jak pestrý svět se tu nabízí, jak se snoubí ten nejnovější design s tradicí a klasikou. Ale je to pořád pravda… Podívejte!

02_trio_cor1-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: Cor, Maison&Objet Paris

Kdybychom měli brát to, co se vystavuje, za bernou minci, museli bychom celkem šalamounsky říci, že nábytek i textil jsou převážně jemné, málo barevné, v neutrálních tónech, ale že o barvy není nouze. Něco na tom je.

Inspirace severem?

To, čemu říkáme obvykle skandinávský styl, už dost dlouho ovlivňuje vzhled i tvar nábytku a doplňků. Jednoduché linie, dřevo, režné, bílé a béžové tóny, světlá šeď, čisté přírodní tkaniny, jako je len, bavlna a vlna. No a také barvy.

Z prvního opravdu skandinávského bytu si dodnes nejvíc pamatuji tu krásnou svěží, hřejivou nikoliv však řvavou červeň tkaných přehozů a vesele barevné obrázky. Ve střízlivém a jednoduchém interiéru je vždy místo pro barevný doplněk, nejčastěji ho obstarává sklo, textil, keramika.

V Paříži to vypadalo podobně. Neutrály a barvy, barvy a neutrály ve vzájemně se doplňující shodě.

Nejen v městě nad Seinou

Tato tendence se neobjevila v Paříži poprvé, nic takového. Podobné znaky nesou i nábytkové kolekce, které se vystavovaly v lednu v Kolíně nad Rýnem nebo které značky začaly prezentovat jako první ukázky novinek pro jaro. Pokud snad vsadí výrobce na kolekci neutrální a přírodní, určitě ji aspoň zasadí do barevného rámu, který obstará malovaná či tapetovaná stěna nebo koberec. Případně mezi střízlivé kusy propašuje růžový či jinak barevný solitér, který pak celou sestavu rozsvítí. Je to docela pěkná a názorná učebnice, jak kombinovat a zařizovat.

My si dneska z pařížského Maison&Objet ukážeme současné použití textilu a jeho vzhled, ať už se jedná o ložní prádlo, stůl, nebo o čalounění nábytku pro společenskou část bytu. Při čalounění nábytku se poměrně často sahá k barvám, textil v podobě ložního a stolního vybavení je překvapivě nebarevný, s důrazem na přírodu. Proud, kterým se textil ubírá, je dost široký, do jeho řečiště se vejde minimalismus s hladkými liniemi i retro s použitím dekoru, prostě tak, jak se v posledních letech nese celkový styl bydlení.

Foto: Maison&Objet Paris

8.3.2017 5:10 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist