Pár užitečných tipů, jak uspořádat dětskou party

Blíží se čas letních posezení, grilování a různých oslav. Děti nechtějí zůstat za dospělými v ničem pozadu. Nestojí o nějakou ušmudlanou náhradu s tím, že dětem je to stejně jedno. Poradíme vám, jak uspořádat dětskou party tak, aby se líbila všem.

01-2-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: Sophie Allport

Roční období a hlavně počasí v tom nepochybně hrají důležitou, ale nikoli hlavní roli. Pokud máte možnost uspořádat dětem oslavu na zahradě, bude to naprosto ideální, ale ani pěkné odpoledne strávené u vás doma není k zahození. Nicméně na to, že bude dětská party venku, nezapomeňte upozornit všechny rodiče. Je totiž dobré, aby své děti vybavili brýlemi proti slunci, kloboučky a třeba i tenkou bundou nebo mikinou.

Vyberte hlavní motiv

Pohádková či filmová postava, oblíbené zvířátko nebo třeba piráti, princezny či dinosauři – to všechno se může stát určujícím motivem na dětské oslavě. Ať už vyzdobíte v daném duchu prostřený stůl nebo vyrobíte či vypůjčíte dětem příslušné kostýmy, příp. jen vystřihnete pohádkové postavičky z papíru a rozvěsíte je na několika místech, uvidíte, že všechno bude mít úspěch. A co teprve, když jim připravíte překvapení v podobě speciálního dortu, který smí jíst pouze praví piráti nebo šmoulové?

Plast a papír v hlavní roli

Možná, že dětským oslavám příliš nefandíte, protože se bojíte, že tím utrpí vaše domácnost a v závěru si jen budete zoufat nad hromádkou střepů. Tomu se vyhnete tím, že koupíte papírové nebo plastové nádobí.  To vám zároveň velmi snadno umožní „vyladit“ party na tu správnou notu, protože k dostání jsou kelímky i talíře s různými motivy, jako jsou Mickey Mouse či Medvídek Pú, nebo v různých barvách, třeba pro chlapečky v modré a pro holčičky zase v růžové. K dostání jsou také celé party sady, kde najdete i ubrousky a papírové ubrusy, takže po končení oslavy budete téměř bez práce. Ušetříte si mytí nádobí i praní špinavých textilií.

Děti milují balonky a konfety

Samozřejmě k dobré party patří pořádné pohoštění. To by mělo obsahovat hodně ovoce, a to nejen v pohárech, ale také v dortech či koláčích. Praktické jsou malé muffiny či jednohubky, které děti mohou jíst při hrách a nemusí u toho sedět za stolem.

Můžete jim ale také připravit třeba domácí ovocné sorbety či zmrzliny. K ozvláštnění také přispějí třeba sušenky zavěšené na girlandách či na stromech nebo kytice lízátek zapíchaná v barevném květináči. Ten postačí jen vystlat polystyrénem, příp. florexovou hmotou.

Na báječné dětské oslavě ale nesmí v žádném případě chybět girlandy, konfety, papírové čepičky, balonky a frkačky či trumpety.

Text: Ivana Kukalová

2.6.2017 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist