Pár jednoduchých rad, jak udržet pořádek v koupelně

Koupelna není jen obyčejný interiér, je to především místo, které by mělo být tak trochu „domovem“ hygieny a pořádku. Právě zde je však mnohdy velký problém čistotu a pořádek udržet. My pro vás však máme pár rad, jak na to.

123482-1100x618.jpg Celá galerie 34 Zdroj: archiv redakce

Provoněná koupelna

Často se stává, že k svátku nebo k narozeninám dostanete různá vonná mýdla a měšce esenciálních bylinek? Pak není nic snazšího, nežli je uložit na ručníkyosušky – nejen, že budou tyto drobné dárečky a suvenýrky z dovolených na očích, ale navíc splní svůj účel a provoní vaše koupelnové textilie.

Na druhou stranu jsou zde různé nádoby a flakony s vonnými svíčkami anebo aromatickými solemi do koupele. V tomto případě je nasnadě tyto krásy vystavit, ale pamatujte na to, že je vždy lepší, pokud budou jednotlivá „vonítka“ opatřena uzávěrem – v opačném případě byste mohli mít z koupelny převoněný šantán.

Ach ta kosmetika

Každý krém, mast, pudr, či mýdlo mají rozličný obal a tudíž i jiný tvar. Právě proto bývá přehledné uskladnění těchto komponentů a zkrášlovatel, tolik typických právě pro interiér koupelny, nelehkou záležitostí. Před výběrem nábytku do koupelny si všechny toaletní potřeby vyložte na stůl , abyste mohli odhadnout, kolik prostoru budou potřebovat. Vždy je lepší investovat do prodyšných nádobboxů, jako jsou například proutěné, či ratanové zásobníkyzásuvky. Neutvoří se vám tak na špatně dovřených kosmetických přípravcích plíseň. Krémy s UV filtrem, sluneční pudr nebo cestovní balení pravděpodobně využijete až v létě. Vyhoďte vše, co změnilo vůni, konzistenci a barvu.

Pohodlnější přesouvání

Pokud jsou i ve vaší koupelně některé věci, které často přemísťujete a přenášíte z místa na místo, pak není nic snazšího, nežli si jejich přesun zjednodušit a zpříjemnit pomocí takového úložného prostoru, který je pro tato „škatulata“ předem určený. To znamená, například textilní boxy s látkovými uchy, krabice s úchyty anebo otvorem pro uchycení, proutěné koše a obdobné úložné prostory. Všechny zásuvky, do kterých ukládáte drobné předměty, by měly mít rozdělovače a pořadače (v případě textilních boxy). Vlasové spony, šperky, hřebeny nebo natáčky by se neměly míchat – není to příliš hygienické. Do předních oddělení si pak uložte pomůcky, které používáte denně.

A závěrem jednoduchá rada, přípravky, které souvisejí s jednou procedurou, ukládejte  vždy vedle sebe, abyste je nemuseli při jejím vykonávání dlouze hledat.  Při odličování očí můžete například potřebovat oční čočky, odličovací krém a vatové tampóny.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

20.6.2014 12:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist