Paní na úklid pomůže s úklidem!

Už jste zapomněli na maratón nakupování, pečení a úklidu? Pokud vás rady o vánočním a novoročním úklidu nepřesvědčily, nezoufejte, i pro vás existuje řešení – paní na úklid. Udělejte si příjemný víkend, odjeďte na chvilku z ruchu velkoměsta například do hor nebo na chalupu a buďte si jistí, že se vrátíte do domácnosti jako ze škatulky. Těch pár stovek za to stojí.

Například ve Spojených státech má svou paní na úklid každá rodina. Paní uklízí jednou za týden, většinou v čase, kdy doma nikdo není, rodiče jsou v práci, děti ve škole. Paní je spokojená, že má práci, rodina je spokojená, že má uklizeno.

Nejsme sice ve Spojených státech, ale pokud se vánočního úklidu bojíte jak čert kříže, neexistuje pro vás jednodušší řešení. Jednou za rok si můžete tento luxus dopřát i vy. A kdoví, možná si potom pravidelný komfort čistého domova bez námahy budete dopřávat i častěji.

Paní na úklid přes agenturu

Novou „uklízečku“ můžete hledat klasicky pomocí inzerátů, existují ale i agentury, které takové hospodyně zaměstnávají. Většinou se jedná o maminky na mateřské dovolené, které si chtějí přivydělat, nebo o starší ženy v důchodu, které nebaví sedět doma.

Nejdřív si zjistěte, zda za své pracovníky agentura ručí v plném rozsahu. Mnohdy na sebe agentury berou plnou zodpovědnost, proto se nemusíte bát nechat hospodyni bez dozoru. Některé agentury jsou pojištěné i proti nešťastné náhodě, takže pokud najatá hospodyňka omylem něco rozbije, dostanete náhradu.

Od vánočního úklidu po úklid novoroční až k uklízení během celého roku?

Pokud budete se službami spokojeni, můžete se poptat, jak a za kolik taková paní uklízí i během roku. Ceny, o které si novodobá hospodyňka říká, totiž vůbec nejsou přemrštěné. Pokud k vám bude docházet uklízet jednou za týden zhruba na tři až čtyři hodinky, zaplatíte většinou kolem dvou tisíc měsíčně. Záleží, jakou si vyberete agenturu, a co všechno po ní budete chtít.

Poptejte se po známých

Pokud nevěříte cizím lidem, zkuste se poptat po známých. Takovými „paními na úklid“ se po práci stávají například i učitelky ze základních či středních škol nebo zdravotní sestřičky. Přivydělat si často potřebují i studentky.

Pokud s nimi mají vaši známí dobrou zkušenost, nebojte se je taky vyzkoušet. Většinou berou na hodinu kolem stokoruny, opět záleží na tom, co přesně po nich budete chtít.

Nechte si uklidit celý byt

Paní na úklid jsou většinou schopné uklidit všechno, záleží na domluvě a vašich požadavcích. Mnoho z nich vysává a vytírá podlahy, utírá prach, umývá okna, mnohdy i žehlí a pokud je potřeba, dokážou pohlídat i dítě.

Pokud je znáte osobně, nebo vám je doporučili známí, nemusíte se bát a klidně jim nechat klíče a odejít. Mnohdy se jim uklízí lépe, když jsou v klidu, než když je někdo pozoruje a stojí nad nimi jako nedůvěřivý dráb.

Další inspirace ve článku Jak vybrat osvětlení podle Feng šuej

Martina Tlachová
Foto: ceh.org, simplyklean.org, wordpress, alldomestic.com, dailyscrewups.com

5.1.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist