Panelákový byt po rekonstrukci rozsvítily zlatavé odlesky

Proměna panelákového bytu, který čekal na velkou rekonstrukci téměř čtyřicet let, je postavena na zlaté barvě doplňků a přírodních motivech.

po-1-1-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: FTV Prima

Nová proměna pořadu Jak se staví sen vznikla pro paní Dagmar, která za svůj život vychovala čtyři děti a na sebe moc nemyslela. Dnes je již v důchodu, a tak by finančně náročnou rekonstrukci nezvládla. Do bytu se nastěhovala před osmatřiceti lety, a tak je pořádný refresh vybavení už opravdu potřeba.

Dagmar nejvíc touží po novém obývacím pokoji dnes vybaveném starým nábytkem, který jí věnovala sousedka. Podobně vypadá celý byt. Jen ložnici ji děti svépomocí dali trochu dohromady.

Očima designérů

Proměny se ujali zkušení designéři Kamila Douděrová a František Kobližka. Pochopitelně nezůstalo jen u obývacího pokoje. Jen jádro zůstalo původní, protože čtyři dny na jeho rekonstrukci nestačí.

„Proměna byla elegantní, klidná, milá a ve všech směrech pozitivní. Nápad se odvinul netradičně od detailu, kdy se nám zalíbil motiv zlatavé listové dekorace na zeď. Její odlesk připomínal noblesní dámu v letech a motiv listu zase propojil zálibu paní Dáši v přírodě. Od toho se nám odvinul celý koncept proměny. Zlatavá s přírodními motivy,“ vysvětlují designéři.

Původní stav byl třicet let zakonzervovaný. Došlo k částečnému probourání příčky mezi kuchyňkou a obývákem, což pomohlo ke zvětšení obou prostor. „Na místo příčky jsme umístili oboustranný blok vysokých skříní na straně kuchyně s vestavnou lednicí a troubou s mikrovlnkou, na straně obýváku mělkou skříní, která nám uvolnila obývací pokoj od řady menších skříněk. Díky tomu jsme mohli umístit velkou sedací soupravu,“ říká František.

Styl je na míru pro dámu v letech. Snoubí se v něm elegance s přírodními motivy. „Z Dagmar vyzařuje určitá noblesa, proto jsme se nebáli v interiéru používat zlatou. Jemné zlaté linky se nám propisují na tapetě, svítidlech, dekoracích. Vše je zvoleno ve světlých teplých odstínech. Přírodní motiv na tapetách je navržen záměrně. Jednak vyvažuje zlatý lesk, jednak má paní přírodu ráda. Listy se objevují na fototapetě v chodbě, obýváku, na nástěnných kovových dekoracích či věšáku. Styl bychom nazvali moderní, s příjemnými světlými přírodními motivy, podtržený luxusní zlatou linií,“ popisuje zásadní body nového vzhledu Kamila.

Premiérový díl Jak se staví sen uvidíte v pondělí 21. února ve 21.40 na Primě.

18.2.2022 11:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist