Palisandrové dřevo – exotické kouzlo luxusního nábytku

Existuje mnoho exotických dřevin, které jsou obecně považovány za luxusní – jsou jimi například mahagon, teak, wenghe a mnoho dalších. Palisandrové dřevo, je ale tím nejtvrdším druhem dřeviny, se kterým se můžete setkat.

130564-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: archiv redakce

Kde se vzal, tu se vzal

Na celém světě je známo více než 25 000 druhů dřevin, které můžeme obdivovat a toužit po nábytku, vyrobeném právě z nich. Zpravidla se jedná o exotickédruhy, které lze považovat za vzácné a možná proto jsou natolik žádoucí. Ne všechny jsou však vhodné pro výrobu nábytku a pro průmyslové zpracování. Mezi nejkvalitnější exotické dřeviny patří palisandr – tmavé tvrdé dřevo, které pochází ze 3 druhů tropických dřevin. Konkrétně se jedná o palisandr brazilský, madagaskarský a indický. Tyto stromy zpravidla dorůstají do výšky 35 metrů a průměrná šířka kmene se pohybuje zhruba kolem 1,5 až dvou metrů, což je pro nábytkářské zpracování, něco jako přírodní příprava, pro výrobu těch nejluxusnějších designových kousků nábytku.

Čím je palisandrové dřevo výjimečné?

Dřevařský a nábytkářský průmysl po tomto vzácném materiálu, jakým palisandrové dřevoje, vzdychá především z toho důvodu, že má zcela odlišnou kresbu, letokruhy a především barevnou strukturu. Díky příjemnému a atraktivnímu vzhledu palisandru se dřevo používá k výrobě nábytku, obložení stěn a díky svým vlastnostem i pro výrobu hudebních nástrojů nebo lodí. Dřevo má červeno-hnědou barvu s fialovými podtóny a může mít i černé rýhování, které celkově přidá na exotičnosti a atraktivitě.

Kvality palisandrového nábytku

Palisandrové interiérové vybavení, dekorace a nábytek jsou vhodné do reprezentativních místností nebo do společenských místností, jako jsou obývací prostory, jídelny a podobně. Nábytek, vyrobený z této dřeviny je velmi odolný, trvanlivý a spolehlivý. Palisandrový nábytek dodá místnostem nádech exotiky a působí příjemně na pohled. Pokud si dopřejete luxus v podobě palisandrového nábytku, můžete se spolehnout, že taková knihovna z palisandru se stane středem pozornosti vašich návštěvníků.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

3.9.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist