Paletový nábytek opět na scéně

Jedno z témat, které se neomrzí a pokaždé si najde své čtenáře, je téma paletového nábytku. Nábytek z palet to je doslova fenomén současnosti. Před několika lety bychom jistě netipovali, že palety se tak široce uplatní v našich interiérech, ale také v zahradách, na terasách, balkonech atd. Ovšem zdá se, že zařizujeme-li byt a přitom nemáme dostatek finančních rezerv, je paletové řešení tou správnou volbou.

Nízkorozpočtový nábytek

Rozhodně se nemusíte obávat, že i kdybyste si vybavili paletovým nábytkem celý byt, váš rozpočet to nikterak nenabourá. Budete ale k paletám potřebovat ještě pár šikovných rukou. A máte-li v zásobě mezi přáteli ještě zručnou švadlenu, která si poradí s šitím polstrů, máte vyhráno. Internet je plný článků, návodů a postupů na to, jak si vyrobit z palet nejen nábytek, ale i nejrůznější bytové doplňky.

Inspirace v našich článcích

I v našich redakčních článcích můžete zpětně zapátrat a objevíte v nich paletová témata: „Sedačka z palet-inspirace pro vás“, „Nábytek z dřevěných palet vás totálně dostane“. V rubrice Jak si udělat se seznámíte s výrobou pojízdného paletového jídelního stolu. V rubrice Inspirace vás seznámíme s výrobou pracovního stolu z palet a v článku z rubriky Nábytek s názvem „A opět nábytek z palet“ naleznete rovněž bohatou fotogalerii, která si dala za úkol vás v tomto směru inspirovat.

Tvorba s neomezenými možnostmi

Palety nemusíte jen sestavovat, ale můžete je i rozebírat a pak z nich sestavit například podlahu, obložení zdí anebo stolovou desku. Palety lze využít také jako rošty pod matrace. Palety můžete ošetřit barevným nátěrem, lakem anebo je zkombinovat s dalšími materiály. Dřevěné palety zužitkujete i na zahradě, například ke zbudování vertikálního květinového nebo zeleninového záhonu.

Zapátrejte i naší dnešní fotogalerii u článku, kde naleznete další desítky inspirativních fotografií.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: woohome.com, apartmenttherapy.com, diynetwork.com, recyclart.com, onelittlebirdblog.com, disquecool.com, 1001pallets.com, vectroave.com, dumpaday.com, homedit.com, mnn.com, etsy.com, flickr.com, pinterest.com, buzzfeed.com, diyandcraftsideas.com, 99pallets.com, hometalk.com, goodideasforyou.com, tips-for-women.com, brit.co, asebalko.se

6.2.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist