Ozvláštněte koupelnu živými rostlinami

Živé květiny v koupelnách nevídáme moc často a to je škoda. Ať pěstované v květináčích, nebo řezané pozvednou interiér na vyšší úroveň s minimem prostředků. Inspirujte se a přiveďte něžnou krásu i do vaší koupelny.

shutterstock_1514726069-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: shutterstock.com

Které hrnkovky lze pěstovat v koupelně?

Koupelny zvláště ve starších či činžovních domech mívají malé okno a v některých případech výhled postrádají úplně. A tma rostlinám nevyhovuje. Neznamená to ale, že je důvod se vzdávat, jen je potřeba vybrat vhodné druhy, kterým nevadí málo světla a vysoká vlhkost.  Obrátíme proto své zraky do spodních pater lesů a pralesů.

Z hrnkových rostlin se bude v koupelně dobře dařit kapradinám všech druhů, eukalyptům, datlovým palmám, sukulentním bonsajím, aspidistrám, potosům, zelencům, ledviníkům, voděnkám, tylandsiím, tenurám a přesličkám. V rustikálním prostředí budou mnohé z nich vypadat půvabně v drhaných závěsných koších. S trochou šikovnosti se můžete se sukulentů vytvořit závěs do okna, který zároveň zajistí v koupelně soukromí.

Abychom zeleným obyvatelkám zajistili lepší podmínky pro život, umístíme je co nejblíže oknu nebo blízko zdroje umělého osvětlení. V případě jeho úplné absence instalujeme do koupelny teplé LED světlo, které necháme svítit celý den.

Řezaná krása

Jestli vám pěstování hrnkovek přijde až příliš náročné, dopřejte své koupelně alespoň dekorace z řezaných květin. Úplně postačí, když postavíte do koupelny vázu s jedním nebo třemi květy. Volte barvy, které odpovídají ostatním doplňkům v koupelně. Máte červené ručníky? Pak sáhněte po červených tulipánech nebo růžích. Romantické koupelně budou slušet něžné pivoňky, které v létě vystřídají hortenzie.

Hodně muziky za málo peněz pořídíte, když živé květy umístíte do zajímavé kompozice. Tak třeba vezměte tři květy, každý umístěte do jedné vázy vysypané oblázky nebo mušličkami. Vodu květině zajistíme zkumavkou schovanou mezi kamením. Vázy postavte vedle sebe, nebo do skupiny s flakony a lahvičkami. Návštěvy se budou ptát, kdo je vaším designérem.

19.10.2020 4:55 | autor: Zuzana Bohdalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist