Jak ozdobit konferenční stolek?

Pod pojmem konferenční stolek si můžete představit různé věci. Pro někoho je to místo, kam si postaví svůj nápoj, pro někoho zas opěrka na nohy, zatímco jiný ho bere jako odkladiště dálkových ovladačů. Nicméně většinou je vnímán jako krásný dekorativní doplněk v obývacím pokoji. Bohužel se však snadno může proměnit v nesourodé skladiště. Přinášíme vám proto pár tipů, jak a čím dekorovat konferenční stolek, aby vypadal stále pěkně.

21laskasas-_-cassi-living-1room-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Laskasas

Pravidlo tří

Stejně jako v mnoha jiných oblastech designu, tři jsou mocným číslem i pro styling konferenčního stolku. Ať už se jedná o velký či malý stolek, o kulatý či čtverhranný nebo obdélníkový tvar – ve všech případech je poměrně spolehlivou pomůckou použít k dekorování tři předměty.

Mějte však na paměti, že toto „pravidlo tří“ je opravdu jen vodítkem, nikoli přísnou direktivou.

Na konferenční stolek můžete například umístit vázu a dvojicí svícnů. Zároveň však lze vnímat jako trojici i případ, kdy k těmto dekoracím přidáte misku s ovocem. V tomto případě jsou svícny brány jako jedna položka a pravidlo tří zůstává zachováno.

Seskupit však lze i samotné stolky

Pravidlo tří je však oblíbené i při nákupu samotných stolků. Stále populárnější jsou stejné stolky ve třech různých velikostech, které můžete dát jako sestavu k sobě, nebo každý zvlášť a zvýšit tak komfort při odkládání skleniček či hrnečků.

Jaké dekorace jsou ideální?

Pokud trpíte nedostatkem fantazie nebo jste se dekorováním konferenčního stolku dosud příliš nezabývali, asi oceníte pár tipů na věci, kterými nic nezkazíte.

  • Na konferenční stolek můžete dát různé předměty, ale jeho vzhled musí být pořád elegantní a uspořádaný.
  • Krásné knihy (nebo jiné ploché předměty, jako jsou servírovací podnosy nebo dokonce stylové časopisy) jsou skvělou základnou pro následující vrstvení.
  • Nejjednodušší je začít třeba třemi knihami zhruba stejné velikosti a k nim nebo na ně přidávat menší a menší předměty.
  • Knihy sice působí elegantně, ale pokud je každý kus obdélníkový, může to vypadat trochu nudně. Proto si pozvěte na pomoc oválné předměty. Oblé křivky se skvěle doplňují s ostrými obdélníkovými rohy. Postavte k nim třeba kulatou vázu, misku, svíčku nebo těžítko.

Hrajte si s výškami

Dalším způsobem, jak přidat do aranžmá dynamiku, je hraní s výškami předmětů. I tady se můžete řídit pravidlem tří. Dbejte při seskupování předmětů na to, abyste tak docílili tří různých výšek, a to buď pomocí předmětů různých velikostí, nebo jejich stohováním do výšky. Vložením nejvyššího kusu doprostřed může vytvořit příjemnou symetrii. Ale někdy bývá naopak velmi podmanivá úmyslná asymetrie. Celé seskupení je pak dynamičtější a zajímavější.

Svíčky a květiny

Květiny a kuželové svíčky jsou dva designové kousky, které jsou stálými jistotami při dekorování konferenčního stolku. Kromě toho květiny vnášejí do interiéru směs barev, zatímco svícny mohou přidat třeba skleněné nebo kovové záblesky.

Jednoduchého rozvržení dekorací docílíte například pomocí rostliny (květy, listovým květináčem nebo exotickým kaktusem), knihy (sundejte obal, je-li příliš poškozený) a elegantním kovovým svícnem nebo skleněnou miskou. Ve váze pak mohou být třeba bílé růže či barevné tulipány a v misce aromatická svíčka.

Zdroj: Designérská studia partnerů

23.11.2022 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist