Otevřené kuchyně mají svůj styl

Názory na otevřené kuchyně se dosti liší. Ačkoli zvláště v zahraničí vidí v tomto typu kuchyní budoucnost a otevřené kuchyně vnímají jako trendovou záležitost, u nás nemají otevřené kuchyně zatím tak velkou oblibu. Otevřená kuchyně je ideální příležitostí, jak vše v ní vystavit na odiv a ukázat, že vaření je pro vás nejen nutnost, ale i zábava.

129468-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: archiv redakce

Sázíte-li na neotřelý vzhled anebo chcete vyzkoušet nový kuchyňský styl, vyzkoušejte otevřenou kuchyň. Rádi pečujete o svou kuchyňskou výbavu, nářadí, nádobí, hrnce, porcelán atd., pak si rozhodně nenechte ujít možnost všechno to napulírované kuchyňské vybavení vystavit a ukázat všem. Otevřená kuchyň je k tomu tou ideální příležitostí. Máte sadu historického mosazného nádobí po babičce, pak také jistě nebudete chtít, aby leželo zapomenuté někde v koutě vaší kuchyňské linky, ale vystavíte ho právě v otevřené kuchyni, hezky na zdi anebo na závěsu kolem stropní kuchyňské digestoře.

Propojení kuchyně s obývacím pokojem nebo jídelnou

Máte-li propojenou kuchyni s obývacím pokojem anebo s jídelnou, zcela jistě pro vás bude důležité udržet v tomto prostoru čistý vzduch nezatížený kuchyňskými výpary a nadmírou páry. Díky omezenému množství páry a mastnoty v ovzduší kuchyně se nebude usazovat ani na nádobí a nábytku tolik nečistot. Pro takový případ bude pro vás pomocníkem k nezaplacení výkonný designový odsavač par.

Velká fotogalerie kuchyní IKEA

Jednou z možných variant odsavačů par je elegantní komínový odsavač par na stěnu, z bílého skla osvětlující varnou desku pomocí dvou úsporných LED svítidel. Součástí výbavy je i tukový filtr a nespornou výhodou je u tohoto typu odsavače nízká úroveň hluku. V otevřených kuchyních vyniknou i stropní odsavače par, které jsou snadno instalovatelné i do snížených podhledů. Na náš trh jsou dodávány v provedení nerez nebo bílé sklo a k dostání jsou i ve větších rozměrech, což zaručuje, že pokryjí i široké varné centrum.

Otevřené kuchyně – výhody a nevyhody

Stejně jako každá místnost v bytě, mají i otevřené kuchyně své výhody a nevýhody. Otevřené kuchyně mají beze sporu své kouzlo. To se pro některé z nás nachází v jejich přehlednosti. Postačí totiž pouhý pohled a hned je vám jasné, kde je co uloženo. Otevřené kuchyně jsou praktické, nehrozí zde totiž zbytečné uschovávání nepotřebných věcí, které jsou v klasických kuchyních skryty s odůvodněním, že není potřeba vše hned vyhazovat, ale že se to může ještě hodit. Poličky a otevřené regály člověk naplní vždy jen věcmi, které pravdu chce ukázat a ne nepotřebnými věcmi. Je tedy jasné, že i následný úklid otevřené kuchyně je snazší a rychlejší.


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: thedeselmsteam.com, amourfoud.blogspot.com, ahomefullofcolor.com, housebeautiful.com, k kitchenideas.com.au, openspacesfengshui.com, southernliving.com, braxtonandyncey.blogspot.com, atticmag.com, houzz.com, stagetecture.com, designlike.com, desiretoinspire.net, m anolohome.com, decoratingfiles.com, remodelista.com, askthedesigndiva.com, busydoor.com, donkeehouse.com

18.8.2014 12:51

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist