Otevřená kuchyň – je pro vás?

Zajímavý trend, který se u nás zatím moc neuchytil, jsou kuchyně s otevřeným úložným prostorem. Skříňky bez dvířek evokují vzdušnost, styl a také možnost zakomponovat trendy nádobí do celkového vzhledu kuchyně. Co vy na to? O své zkušenosti s otevřenou kuchyní se podělila čtenářka Eva.

119102-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Na internetu najdete spousty fotografií moderních kuchyní, kde na poličkách jsou v přesném rozmezí rozestavěny hrníčky s podšálky, neobvyklé tvarované talíře a velmi moderní spotřebiče. Vše vytváří zajímavou kompozici – ale na fotografie. Je možné něco podobného aplikovat v běžném životě zaměstnané rodiny? Má to nějaké výhody nebo nevýhody?

Ač se designéři předhánějí v tom, jak nejzajímavěji vytvarovat poličky, na kterých se bude stylové nádobí vyjímat, my v redakci spíše přemýšlíme nad praktičností než designem. Je fakt, že otevřené kuchyně vypadají vzdušnější, ale co si budeme povídat, také se v ní práší.

Kuchyně fotogalerie


Čtenářka Eva, která se nedávno nastěhovala do zrekonstruovaného bytu, který majitel zařídil otevřenou kuchyní propojenou s obývacím pokojem.

„Ze začátku to opravdu vypadalo zajímavě. Byl to nezvyk, vyrůstala jsem v klasickém paneláku a skříňky pro mě byly neodmyslitelnou součástí kuchyně. Pak jsem ale začínala narážet na problémy. Musela jsem si zapamatovat místo, kde co bylo, protože police byly jinak široké a také v jiné vzdálenosti od sebe. Také jsem se musela snažit dodržovat stejné rozestupy mezi nádobím, protože když na zeď koukáte půl dne z obýváku, pak vás to donutí vstát a vše přerovnat, a to nejsem blázen do uklízení. Některé hrníčky jsem používala častěji než jiné a když přišla návštěva, musela jsem vše před použitím umýt kvůli prachu.
Napadlo mě koupit dvoje nádobí, jedno vystavit a druhé používat, ale nebylo by ho kam dát, a asi to není účelem. Myslím, že otevřená kuchyň je sice pěkná, je super, že máte vše při ruce a nic dlouho nehledáte, ale chtělo by to někoho na úklid, protože taková kuchyň opravdu vyžaduje péči.“

Možná, že je řešení někde uprostřed. Dokázali byste si představit otevřenou kuchyňu vás doma?

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Sabrina Harisová
Foto:kitchenclarity.com, home-designing.com,varrell.com, djd-design.com, granddesignco.blogspot.com, refresheddesigns.blogspot.com

31.10.2012 12:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist