Ostrůvek klidu uprostřed přírody

Když se zasníme a představíme si, kde bychom chtěli strávit léto, před každým z nás se objeví zcela jiný obraz, jiné prostředí a možná i jiná země. Zvláště ti, kteří celý rok tráví v ruchu velkých měst a téměř nevědí, co je to klid a příroda vůkol, mají možná sen, jehož představu by naplnil malý a velmi pěkný dům na ostrově Wight, ve Velké Británii.

122979-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Isle of Wight je ostrov a zároveň ceremoniální hrabství ležící u jižního pobřeží Anglie. Celý ostrov má rozlohu pouze 381 km2 a počet stálých obyvatel jen lehce přesahuje 130 tisíc. Tento ostrov se však proslavil hlavně svými přírodními krásami a okouzlujícími prázdninovými letovisky.

Pojďte a navštivte s námi alespoň prostřednictvím našeho dnešního článku toto krásné místo, kde mimo jiná odpočinková místa a letní sídla nejdeme i malý, ale nádherný domek v čistém vintage stylu, který se může stát třeba i vaším letním útočištěm.

Celý domek je ze dřeva a stejně jako jeho exteriér, tak i interiér je opět vybaven dřevěným nábytkem. Patina zde hraje zcela zásadní roli, aby vše ladilo se vším. Starožitný nábytek je toho patřičným důkazem. Vytváří tak spolu s terasou a dřevěným obložením neobyčejné kouzlo celého domu.


Uvnitř domku najdete tradičně vybavený interiér s ložnicí, kuchyní a k venkovnímu posezení slouží okouzlující verandička orientovaná směrem na malou zahradní tůňku, kde jistě nebude nouze o tradiční zvukový kolorit vytvářený skřehotajícími žábami. Ideální je posedět již u lahodné snídaně venku na verandě a nasávat přitom neopakovatelnou vůni přírody rozprostírající se všude v blízkém okolí.

Barevné schéma tohoto malého ostrovního domku se zaměřilo na modrou, bílou a šedou barvu, které navozují velmi relaxační dojem. Z použitých vzorů jsou tu zastoupeny pruhy a květiny. Aby si návštěvníci tohoto okouzlujícího místa mohli užít do sytosti také slunečné počasí, jsou pro ně připravena na verandě lehátka.

Takové nádherné místo, jakoby zapomenuté uprostřed přírody je ideálním útočištěm pro klidné dny letní dovolené, co říkáte?

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, nicety, uniquehomestays.com

13.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist