Oslavte začátek barevného podzimu květinovými dekoracemi do interiéru

Podzim barvami doslova hýří, tak proč si nepřenést některé barvy z jeho barevné škály domů, do interiéru? Rozhodně není na škodu rozzářit jimi poněkud pochmurnou atmosféru, kdy nastupuje tma stále dříve a dřív a chladné počasí nám ubírá víc energie, než bychom si přáli. Protepleme tedy své příbytky příjemnou atmosférou vytvořenou díky květinovým vazbám, kyticím a dalším druhům květinových dekorací.

130800-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: archiv redakce

Propojte květiny s ovocem

Podzim je obdobím příjemných barev, ale také rozmanitých vůní. Každý druh ovoce se nám nabízí tou svou podmanivou chutí a vůní, ale nemusí to být jen tyto prvky, které u ovoce využijeme. Zkusme se na něj tentokrát podívat z hlediska estetického a zdobného a využijme některé druhy ovoce ve spojení s květinovými dekoracemi.

Využijte plně kouzlo podzimních barev

Červená, oranžová a hnědá jsou barvy typické pro podzimní dekorace. Tyto barvy se objevují na mnoha plodech a také květech. Toho je třeba využít a nasbírat si dostatek materiálu pro vlastní tvorbu třeba na procházce lesem, parkem nebo zahradou. Záleží jen na vaší fantazii, které barvy a materiály své podzimní kompozici dopřejete a zakomponujete je do ní.

Materiály, které lze využít

Kromě květinového materiálu v podobě chryzantém, santinek, jiřin, oranžových kalichů mochyní, kaliny, cesmíny, jeřabin a šípků můžete využít i bukvice, kaštany, žaludy, oplodí kaštanovníku setého, plody třezalky, hlohu nebo skalníku, dřínky krásné červené barvy dosud visící na keřích, velkou škálu travnatého materiálu, rovněž klasy obilovin, kukuřice, šišky, ale také březovou kůru nastříhanou na pásky či čtverečky, úponky a části větviček přísavníku anebo cokoli dalšího, co vám padne do oka. Využití mohou nalézt i duté stonky plevelné netykavky anebo na plocho nařezané dřevěné plátky ze silnějších větví, případně i chmýří z odkvetlého klematisu. Chce to jen dobře se kolem sebe rozhlédnout!

Více dekorací v bytě vzájemně slaďte

Pro své interiérové dekorace vyberte jednu základní barvu. Milovníci vřesů dají možná přednost lila nebo fialové barvě, jiní zvolí spíše klasicky podzimní temnější odstín oranžové. I když si vyberete třeba růžovou, ponechejte ji jako základ i pro ostatní dekorace v bytě, ale hlavně v jedné a téže místnosti. Nemusíte se bát přidávat i jiné než přírodní materiály, například barevné drátky, barvený sisal, perličky nebo barevnou aranžovací hmotu, která zůstane z části viditelná. Využijte i možnost dobarvování například u březových větviček. Propleťte aranžmá vlnou stejné barvy, jaká v aranžmá převládá, neváhejte experimentovat a těšit se z vlastnoruční přípravy květinové dekorace. Zkuste například oblepit aranžovací kouli z polystyrénu kulovitými žlutými květy kraspedie a do horní části polystyrenové koule vyřežte otvor, do kterého vsunete aranžovací hmotu na živé květiny a ty pak do hmoty zapíchejte. Jedná se o poměrně jednoduchý, ale přitom velmi efektní nápad.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: flowercouncil.org, gaertner-und-florist.at, blooms.de

15.10.2014 12:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist