Originální řešení koupelny

V jistém smyslu není mnoho způsobů, jak si ozvláštnit svou vlastní koupelnu. V rámci praktických hledisek je vlastně všechno předem dané. Umyvadlo, vedle něj vana, sprcha, zrcadlo a pak nějaký úložný a odkládací prostor. Ale přesto to jde i jinak. Zvažovali jste někdy „zapuštěnou vanu“?

V malé činžákové nebo panelákové koupelně se opravdu mnoho „kouzel“  dělat nedá, ale pokud vlastníte větší byt, ve které máte k dispozici koupelnu alespoň 10m čtverečních, pak právě pro vás je určená níže uvedená inspirace.

Zapuštěná vana

Vany se zvykově řeší dvěma způsoby. Buďto se přisadí ke stěně a nebo do rohu. V obou případech pak zůstává volná a nebo se obkládá – nejčastěji keramickým materiálem. Velmi komfortní řešení je vana stojící volně v prostoru, na což je ale potřeba poměrně velké množství prostoru.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

A jakým si vrcholem komfortu je pak vana zapuštěná do zvýšené podlahy tak, že do vany vstupujete jako do bazénu, do řeky nebo do jezera, tedy přímo dolů, jakoby po schodech. Praktické důvody pro takové řešení neexistují, není možné říct, že taková vana je objektivně „lepší“. Je ale možné s úspěchem konstatovat, že je to svým způsobem velmi příjemný nadstandard, či chcete-li luxus.

UPOZORNĚNÍ: pokud vás takové řešení přitahuje a máte-li na něj dostatek prostoru, pak je více než vhodné pořizovat si zapouštěnou vanu společně s instalačním-montážním servisem od takových řemeslníků, kteří mají s podobnou prací praxi. Rozhodně není dobré takovou vanu koupit někde ve skladě a pak si nejmou levou pracovní sílu.

A POZOR: instalace takové vany není záležitostí několika hodin. Počítejte s tím, že vaše koupelna bude mimo provoz minimálně tři dny.

Red.
Foto Koralle

5.9.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist