Originální nápady pro malý byt

Máte malý byt a přesto byste si rádi dopřáli komfort velkého prostoru? Máme pro vás řešení, originální otočný a skládací nábytek, který je nejen komfortní, ale vyjadřuje i stylovou čistotu svých tvůrců. A pokud vás nedostatek místa netrápí, nechte se inspirovat, jak si zařídit třeba pracovnu, která se mávnutím kouzelného proutku změní na pokoj pro hosty.

Až neskutečně jednoduché a přitom vysoce originální řešení pro malé byty přináší na trh severoitalská firma Clei. Její nábytek dává našemu bydlení doslova další dimenzi, umožňuje nám totiž využívat místnosti více způsoby. Např. vzdušná obytná místnost o rozloze 25 m2 poslouží přes noc jako pohodlná ložnice pro čtyři osoby. Zní vám to až neskutečně? To všechno dokáže otočný a skládací nábytek. Otočným a skládacím nábytkem můžeme vybavit jakoukoliv místnost v našem bytě, snadno a rychle ji kdykoliv změníme v pohodlnou ložnici.

Velká fotogalerie obývacích pokojů

Přes den je manželské dvojlůžko schované v nábytkové stěně, která se skládá podle vkusu a potřeb zákazníka ze skříně, knihovny nebo vitríny, večer stačí tuto stěnu pouze lehce otočit o 180° a vyklopit z ní ustlanou postel. Tloušťka otočného panelu, který má na jedné straně dvojlůžko a na druhé nábytkovou sestavu, je něco přes půl metru.

Další kouzlo můžeme provést s elegantním gaučem, který několik snadných pohybů promění v pohodlné palandy. Při pohledu na něj by nás ani v nejmenším nenapadlo, že skrývá i hranatý kovový žebříček. Toto řešení je obzvláště vhodné do dětského pokoje, kde nám umožňuje ponechat potomkům více místa na hraní.

Další možnou nábytkovou sestavou je panel s divanem a poličkou. Tento panel má také na své zadní straně dvoulůžko a stačí ho rovnou vyklopit. Jeho šířka je něco přes metr. Stejně jako ostatní sestavy má i tato sestava výhodu, že postel lze zaklápět i s lůžkovinami. Postel stačí ráno prostě zaklopit, tudíž byt vypadá vždy uklizeně. A navíc mechanismus zaklápění a vyklápění nám umožňuje plynulý pohyb, takže z poličky při přeměně na postel nemusíme nic sundávat. Toto řešení se výborně osvědčí v jakékoliv místnosti. Pro každodenní spaní ho využijeme nejspíše v obývacím pokoji, pokud máme často návštěvy přes noc, najde své uplatnění nejen v pracovně, ale i např.v prostorné hale.

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

Speciálně pro dětské a studentské pokoje můžeme použít sestavu, která kombinuje sklopné lůžko s psacím stolem. Stůl je dlouhý 210 cm a široký 87 cm, sklopné lůžko je široké 120 cm. Mechanismus vyklápění lůžka je opět natolik vypracovaný, že z pracovní desky nemusíme nic přesunovat.

Foto z archivu firmy Clei.

8.3.2002 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist