Originální hotely, které stojí za to navštívit!

Světové hotely se k sobě snaží za každou cenu nalákat zákazníky, ale ani cenové akce ani výlety či benefity zdarma už nejsou takzvaně „in“. Novým hitem současnosti je netradiční forma ubytování…

Ice Hotel Canada
Tento hotel najdete ve městě Sainte-Catherine-de-la-Jacques v Kanadě. je postaven z více než 15.000 tun sněhu a 500 tun ledu. Návštěvníci si tam mohou užívat v mrazivém prostředí tematicky zaměřených pokojůapartmánů. Ledovými doplňky  je vybaven také interiér, který nabízí stylové sochy či mrazivé zařízení pokojů. Zájem je prý velký a v hotelové kapli z ledu se dokonce každý rok nechává oddat asi tucet párů. Pro příjemný spánek jsou návštěvníkům k dispozici teplé přikrývky.

Jumbo Stay
V tomto hotelu, který stojí ve městě Arlanda u Stockholmu, si mohou odpočinout třeba lidé, kteří kvůli strachu z létání do běžného letadla nevstoupí. Jako ubytovací prostor tam slouží Boeing 747-212B z roku 1976, který nabízí 27 pokojů. Z luxusního apartmá v kokpitu se mohou kochat výhledem jako má pilot. Hosté, kteří po tomto zážitku již nemají strach z létání, mohou přímo po svém pobytu vzlétnout. V blízkosti letadlového hotelu se nachází letiště Stockholm-Arlanda.

Jailhotel Löwengraben
Za mříže se mohou dostat návštěvníci hotelu Jailhotel Löwengraben v historickém centru švýcarského Lucernu. Budova byla postavena v roce 1862 a až do roku 1998 sloužila jako vězení. K dispozici jsou zde pokoje různých kategorií, které i přes komfortnímoderní zařízení prý navozují pocit odnětí svobody.

1312473945_2.jpg

Zdroj: archiv redakce

Blow Up Hall 50/50
Extravagantní pětihvězdičkový hotel v polské Poznani překvapuje nepřítomností recepce a nemá ani čísla pokojů. Nabízí interaktivní prostředí, kde se setkává umění, luxus a vyspělé technologie. Místo klíče využívají hosté iPhone, s jehož pomocí mohou nalézt a otevřít svůj pokoj. Přístroj slouží i jako virtuální „správce“.

Čtěte také:

Futuristická vinice Chateau Cheval Blanc

Neobvyklé bydlení: Rozevlátá budova On the Flight Of Birds/ Při letu ptáků

Neobvyklé bydlení – klouzačkový dům

Text: Lucie Sýkorová

Připraveno ve spolupráci s Femina.cz

24.8.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist