Originální dárek: Vytvořte si anděla z drátu

Dárky pro kamarádky či kolegyně nemusíte kupovat. Mnohem větší radost budou mít z něčeho mnohem více originálního. Můžete jim třeba vyrobit andělíčka z drátku, který poslouží jako přívěšek nebo v páru jako náušnice nebo třeba jako talisman pro štěstí. Podle našeho návodu ho snadno zvládnete.

13_titulka1-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: archiv časopisu Koralki

V moderní době jsme nějak zapomněli dělat si věci sami. Na všechno máme opraváře, odborníky nebo najatou výpomoc. Je to pohodlné a odpadnou vám starosti a ušetřený čas věnujeme sobě. Ale často se ochuzujeme o radost z prosté práce, z možnosti vytvořit něco rukama nebo hrdost, že jsme to zvládli sami.

Navíc vyrábění různých drobností je příjemně meditativní činnost, která nám dává zapomenout na každodenní starosti. Takže je to vlastně jistá forma terapie, kterou zvláště letos potřebujeme.

Doba předvánoční je ideální čas na to pustit se do vyrábění. Je plná hektického stresu, honby za dárky, letos ještě umocněná koronakrizí. Dnes se potřebujeme více než kdy jindy zastavit a relaxovat, třeba výrobou něžných drátěných andělíčků. Kromě uspokojení nad vlastní šikovností ještě uděláte radost svým blízkým, které potěší vlastnoručně vyráběný dárek dvojnásob.

Budete potřebovat:

  • hranatý postříbřený drát, průměr 1 mm
  • kulatý postříbřený drát, průměr 1 mm
  • mačkaný korálek „slunečnice“ z rodinné korálkovny Rutkovsky, 12 x 12 mm
  • kleštičky: ketlovací, ploché a štípačky

Postup práce krok za krokem ve fotografiích

Autorka: Monsterance
Vydáno v zimním čísle časopisu Korálki 

17.12.2020 10:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist