Originální bytové doplňky…

Celkovou atmosféru vašeho bytu nevytváří jen samotný nábytek, podlahové krytiny a nebo barvy stěn. Jsou to také doplňky, které mohou na sebe strhnout pozornost a stát se na jednu stranu tím, co ze své podstaty sice jen „doplňuje“ celkový dojem, ale zároveň také tím, co tento dojem umí výrazným způsobem ovlivnit. Lákaly by vás světelná vlákna? Zářící polštáře a nebo stejně tak fosforeskující prostírání?

Obytný interiér je obrazem či vizitkou toho, kdo v něm bydlí. Je to podobné, jako např. se šaty, které podle okřídleného úsloví dělají člověka. Pestrobarevný oděv říká o svém nositeli něco úplně jiného, než černé společenské šaty. Totéž platí i o vybavení bytu. Knihy, psací stůl a jednoduché spartánské lůžko vypovídá o někom, komu bude třeba právě polštář ze svítících vláken připadat jako něco zbytečného, manýristického a nebo dokonce vulgárního. Na kterou stranu byste se přiklonili vy? Jaké byste zvolili bytové doplňky?

Francouzská módní značka Lumigram je dalším producentem, který se s úspěchem snaží uplatnit na trhu pomocí netradičních bytových a oděvních doplňků. Bytové a oděvní doplňky jsou nepřehlédnutelné díky své schopnost zářit a fosforeskovat. Pro každodenní nošení a nebo pro běžné, pevné vybavení bytu, by takové řešení bylo možná až příliš teatrální či afektované, ale pokud se připravujete na párty a nebo jestli večírek samy u sebe doma pořádáte, tak jsou fluorescenční vlákna možná zajímavým doplňkem. Náladotvorný, ale  rychle a snadno okoukatelný efekt, upoutá spolehlivě pozornost a podtrhne charakter zmiňované společenské akce.

Bytové doplňky: inspirativní fotogalerie

Ať už je to jakkoliv, ať už vám takové řešení připomíná vybavení erotického klubu nebo součást výstředního večírku, vždy je to jen otázkou osobního vkusu. A těžko hledat něco tak obtížně definovatelného, jako právě „dobrý vkus“. Co je a co není (ne) vkusné?

Další inspirace nejen pro bytové doplňky ve článku Interiérové momentky – inspirace a tipy

Red.
Foto: Lumigr

22.1.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist