Orientální TIP pro kuchyň

Kuchyně jsou velké téma nejen pro magazíny o bydlení, ale přirozeně i pro samotné zákazníky a zájemce o novou kuchyň. Často je tím hlavním problémem odpověď na otázku „jakou“ kuchyň si vlastně pořídit, tedy jestli moderní, tradiční, romantickou a nebo třeba …orientální? Zkuste to, je to vlastně jen o keramických obkladech a hře se světlem.

Keramiku si spojujeme velmi často s italskou proveniencí stejným způsobem, jako si při vyslovení slova „parfém“ asi většinou vybavíme adjektivum „francouzský“. A přitom je keramika jedním z nástrojů tvorby něčeho, co bychom mohli nazvat „orientální“ kuchyň a v případě těch parfémů a vonných olejů to platí vlastně zrovna tak. Víte, kde se Francouzi svoje voňavé umění naučili? Zkuste si tipnout…

TIPY:

1. Pamatujte, že „orientální“ atmosféru dosáhnete nejsnadněji pomocí světla, takže postačí nejdříve nějaká intimní lampa – stínítko a nebo ideálně svíčky.

V tomto případě je velmi efektní postavit svíčku před zrcadlo nebo jinou lesklou odrazovou plochu.  Platí to pro večerní, noční dobu, stejně jako přes den. V kuchyni jistě najdete nějaký stříbrný, alpakový nebo jiný takový tác či talíř, který se dá zavěsit na zeď a pak před něj svíčku postavíte. Je to velmi efektní.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

2. Druhá snadno řešitelná věc jsou vůně, které mohou jednoduše navodit atmosféru orientu. Vonné oleje a tyčinky najdete v čajovnách a nebo v obchodech typu Sanu Babu.

3. Už mnohem komplikovanější bude vhodný povrch stěn, tedy asi nejlépe keramický. Keramika, respektive keramické mozaiky jsou velmi účinným nástrojem na tvorbu zmíněné orientální atmosféry . Tady je dobré najít nějakou fotografii kuchyně, která vás zaujala a pak si ji vzít do kuchyňského studia a říct: „tak nějak to také chci“.

Ale pozor, kuchyň musí být také praktická, čtěte ZDE.

Red.
Foto: Habibi interiors

15.6.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist