Orientální koupelna

V dobách dávno minulých vládly lidskému vkusu tzv. slohy a lidé se oblékali např.barokně, barokně bydleli a pokud by měli auta, tak i ty by byly nějakým způsobem barokní. A stejně tak existovaly i klasicistní a nebo třeba renesanční příbytky a způsoby, jak se oblékat a jak bydlet. Dnes nic takového není a možná právě proto se návrháři poměrně často ohlížejí do historie a napodobují slohy dávno minulé. A někdy to může být nudné, ovšem jsou i takové případy, kdy podobný návrat do minulosti je minimálně inspirativní. Máte rádi barvy a smyslnost

Ve střední Evropě se nebývá zvykem inspirovat se Orientem a nebo dálným východem z dob středověku. Pojmy jako „Persie“ a nebo „Babylónie“ nám zní velmi vzdáleně a většinou v nás vyvolávají zvláštní pocity ležící někde mezi smyslností a tajemstvím. Je to stejné, jako zmiňované slovo „Orient“. Na konci 19.století prožívala Evropa zvláštní období, ve kterém se orientálním inspiracím dařilo. Stačí si prohlédnout různé starožitnické obchody a bazary a nebude problém najít bohatě zdobené předměty každodenní potřeby pocházející právě z toto doby. Už samotné slovo „filigrán“ představující specifický způsob jejich ornamentaliky, zavání orientální inspirací.

Orientální koupelna

Jak by vlastně taková „orientální koupelna“ měla vypadat? Pokud bychom chtěli její charakter popisovat různými slovy, pak by to jistě byla slova jako „tajemství“ a možná „smyslnost“. Orientální koupelna bude jistě koupelnou plnou inspirativního přítmí, které dodá tělesnosti velmi zvláštní rozměr.

TIP: pokud zatoužíte po svém vlastním domácím orientu, pak není nic jednoduššího, než si pořídit několik voskových svíček, které budou schopné hořet několik hodin, dále něco vonných olejů a nejlépe současně také olejů koupelových. Určitě nebude od věci pořídit si nějakou bylinnou koupelovou směs, díky které budou ve vaší orientální lázni plavat na hladině různé a omamně vonící květy. A pak snad už jen nějakou podmanivou hudbu, zapálit svíčky, zhasnout světlo a nechat se „unášet“. Konec konců, orientální koupelnamůže být klidně i v panelovém domě.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

A kde nakoupit? Takových obchodů je spousta. Koupelovou kosmetiku najdete v každé větší drogerii a výběrové zboží pak v koupelnových studiích. A zatoužíte-li po něčem přírodním, pak zkuste např. sít obchodů se zbožím z Nepálu Sanu Babu. Minimálně vonné oleje tam jistě pořídíte.

Další inspirace pro koupelnu ve článku NEJEN LETNÍ čtení: KOUPELNOVÉ trendy PODRUHÉ

Red.
Foto Delpha

16.11.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist