Orientální inspirace pro koupelnu

Odkud pochází lazebnictví, kultura těla a vůbec všechny ty praktiky, které mají příchuť smyslnosti a které dělají tělu tolik dobře? Co vás napadne, když se řekne „lázně“ a nebo „starý Řím“ a nebo „Orient“ ? A co mají tyto pojmy společného? Zkuste se inspirovat a opustit v duchu teritorium středoevropské kultury a pusťte se trochu na jih a možná i dál na východ.

Tělesné požitky jsou smyslové a těžko najít někoho, komu by byly nepříjemné, tedy pokud se nejedná o takové vzruchy, které překračují práh bolesti a nebo pokud nejsou nějak jinak nemístně intenzivní. Masírování těla, prokrvování pokožky, stimulace nervových zakončení a zbavování těla napětí, to vše jsou jistě tzv. příjemné věci a dalo by se mluvit i o „rozkoších“ a „slastech“ těla. A všechny tyto radosti si lidé uměli dopřávat mnohem dříve, než začali počítat čas pomocí dnešního kalendáře. A právě v této vzdálené době je možné nalézt inspiraci třeba pro něco tak zcela moderního, jako je současná koupelna. Vždyť konec konců, jakým směrem se vybavení koupelny vyvíjí? Napadlo vás to někdy?

Stačí se jen podívat na to, jaké přístroje, jaká zařízení a jaké technologické vymoženosti se v posledních letech v koupelně objevují. Jsou to různé systémy masážního sprchování a koupání, bublinkové lázně, někdy se mluví přímo  „bio“ systémech, které mají člověka stimulovat a zklidnit. Jinými slovy, koupelna se stává takovou malou a hlavně soukromou oázou vysoké kultury těla a snaží se vytvořit takové prostředí, které o člověka bude pečovat se stejnou dávkou smyslnosti, jako tomu bylo „tenkrát“.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

zkuste také inspiraci ZDE

TIP 1: pokud vás „orientální inspirace“ zaujaly, tak pak zkuste něco podobného u sebe doma a třeba se můžete pustit do výměny obkladů stěn. Stačí pak použít drobnou mozaiku a poskládat ji po orientálním vzoru do nějakého zajímavého obrazce.

TIP 2: ale mnohem snazší bude pořízení zajímavého stínítka s odpovídajícím motivem a barevností. Obchodů s takovým zbožím je spousta (např. Sanu Babu).

TIP 3: velmi efektní je postavit svíčku před  nějakou odrazovou plochu, od které se bude její světlo odrážet, tedy např. před zrcadlo. Je to „velmi orientální“.

Red.
foto: look4design.co.uk

12.6.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist