Opravdu potřebujete tzv. „konferenční stolek“ ?

Tzv. „konferenční stolek“ a nebo prostě stolek k sedací soupravě, je nedílnou součástí výbavy obývacích pokojů . Otázkou ale zůstává, jestli je tomu opravdu tak a jestli to není jen jeden z mnoha návyků, které je možné odstranit a současně si ponechat požadovaný komfort. A nebo je to ještě jinak. Musí být onen „konferenční stolek“ opravdu vždy nízký a plochý? Co kdybyste zkusili jiné řešení?

K čemu má „konferenční stolek“ sloužit? Většinou na něj odkládáme skleničku či šálek kávy nebo čaje. A někdy také rozečtenou knihu, televizní program a nebo dálkové ovladače od audiovizuální techniky typu TV, Hi-fi souprava nebo domácí kino.

Jaký by měl být ten váš „konferenční stolek“?

Sedací souprava v obývacím pokoji, tedy křesla a gauče, pohovky, sofa a jiné podobné kusy sedacího nábytku, ve své drtivé většin nabízejí hluboké sezení a tedy takové sezení, při kterém člověk nesedí vzpřímeně a už vůbec ne s předklonem. Hluboké sezení je sezení v prvé řadě relaxační a horní polovina trupu je zakloněná. Stojí zato zvážit, nakolik je pak příjemné z této polohy obsluhovat nízký konferenční stolek, ke kterému se budeme muset poměrně pracně předklánět. Možná je řešení úplně jinde.

Velká inspirativní galerie stolů

TIP: zkuste se zamyslet nad vysokým konferenčním stolkem a třeba nad stolkem, kterým můžete libovolně manipulovat a posouvat jej podle toho, jak zrovna na své pohovce sedíte, či ležíte. Jinými slovy: zkuste takový konferenční stolek, který vám půjde takříkajíc přímo pod ruku. Podívejte se na ilustrační fotografie dole pod textem článku.

Navrhované řešení má pak ještě jednu výhodu a nebo přesněji řečeno, takové řešení v sobě skrývá svého druhu výzvu.

TIP: konferenční stolek vůbec nemusí být stolkem v pravém slova smyslu. Může o být další kus sedacího nábytku, který se někdy označuje jako „puf“, tedy podnožka, na které se dá sedět, o kterou je možné si opírat nohy se stejnou úlevou, s jakou si úředníci dávají nohy na stůl a na níž lze stejně tak dobře odkládat předměty a používat ji jako „konferenční stolek“. A nebo to může být jiný předmět, jiný kus nábytku tak, jak to dokumentují níže přiložené fotografie.

Zkuste interiér ve stylu „méně je více“
Red.
foto poliform

7.10.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist