Opravdu komfortní koupelna je když…

…je v ní opravdu dostatečné množství místa. Zní to jako fráze, ale je to tak. Zkuste si představit, že máte koupelnu o velkosti obývacího pokoje. Pak už to možná ani není „koupelna“, ale malé soukromé lázně. A dnešní člověk potřebuje odpočinek více, než kdykoliv jindy předtím. Dopřejte si velkou a nebo alespoň „větší než malou“ koupelnu.

125021-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Současně s množstvím technologických vymožeností se zvětšuje také stresová zátěž, které musí člověk 21.století odolávat. Vysoké pracovní tempo v konkurenčním boji, informační smog, množství komerční a jiné stimulace, to vše jsou podle odborníků samy o sobě poměrně neškodné jevy, které ale v součtu dokáží působit na lidskou psychiku velmi negativně a generovat stresové situace. Ty pak mohou stát, a často také stojí, v pozadí chronických onemocnění, alergií atd.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

A jak si pomoci? Jaká je „první pomoc“?

Odpověď na tuto otázku je velmi prostá, člověk by měl efektivně odpočívat a to mnozí z nás neumí. Jednou z neúčinnějších relaxací je zároveň ta nejpůvodnější a tou je lázeň. Teplá voda uvolňuje svalovou tenzi jako následek stresové zátěže, prokrvuje pokožku a tělo je ve vodě také příjemně nadnášeno. Ideální je obohatit vodu nějakým koupelovým olejem, bylinnou směsí atd.

TŘI TIPY

1.zkuste zvážit, jestli si nemůžete dopřát vetší koupelnu, byť na úkor např. ložnice či jiné místnosti. Dva/tři čtvereční metry ubrané dvacetimetrovému pokoji nejsou tolik znát, ale dříve třímetrová koupelna bude po přidání těchto dvou / tří metrů dvojnásobná!

2.velmi komfortní je vana postavená v prostoru. Vany pro takové řešení najdete v každém koupelnovém studiu. Mluví se pak jednoduše o „vanách do prostoru“ .

3.věnujte pozornost osvětlení koupelny. Silné světlo potřebujete pro snadno orientaci, ale pro relax bude dobré také nějaké náladotvorné a intimní světlo. Ale to můžete vyřešit také svíčkou.

Karel Holý
Foto Ideal Standard, Duravit, Keramag
12.3.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist