Opomíjený nábytek: botník

Při zařizování interiéru se většinou věnujeme tomu, co považujeme za nejdůležitější a tak je v prvním plánu vybavena nejčastěji ložnice, kuchyně a také obývací pokoj. Až pak přicházejí na řadu „detaily“ typu osvětlení v předsíni, zrcadlo na chodbě a nebo třeba botník. Přitom poslední jmenovaný může v mnohém zpříjemnit vaše bydlení. A jak?

137036-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Nemá smysl se věnovat předmětu činnosti botníku. Ten by měl jednoduše a pohodlně nabídnout uskladnění obuvi a to pokud možno takovým způsobem, aby případné nepříjemné pachy vzniklé např. kombinací potu a kůže zůstaly diskrétně skryty.

TIP: botník si zkuste pořídit uzavíratelný. Je to v mnoha ohledech elegantní řešení, ne každá obuv je po svém použití voňavým doplňkem a platí to zejména o obuvi sportovní.

Navrhování botníku se mnoho designérů nevěnuje a i spotřebitel vnímá tento kus nábytku jako něco méně podstatného. Přitom pohodlně se obout není až zas taková samozřejmost, zejména pro lidi s nadváhou a nebo třeba pro zimní období, kdy kvůli péřovým bundám a několikavrstvým oděvům máme všichni tak trochu sníženou mobilitu.

Velká fotogalerie stylového nábytku

TIP 2: pohodlné a praktické je řešení botníku jako nízké komody – skříňky, na kterou si pak také můžete sednout a která tedy funguje současně jako lavička a jiného sedacího nábytku tak už není potřeba.

A počítejte s tím, že každý používá minimálně tyto druhy bot: letní sandály, normální boty na jaro a podzim a také boty zimní, k tomu jistě jedny boty společenské a pak také ty na ven či do přírody. Celkem minimálně 5 párů bot pro jednu osobu, ale lépe počítat šest (ještě jedny sportovní ? ). Ve čtyřčlenné rodině je to tedy více než dvacet párů bot a to ještě nepřijela žádná návštěva …..

Red.
Foto: Amber Interiér,  Jena nábytek

20.10.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist