Okouzlující interiérové dekorace z mechu

Příroda nám poskytuje mnohé možnosti a inspiraci k vytváření nejrůznějších dekorací. Někdy jsou tak snadné na výrobu a přesto doslova okouzlující, že tomu ani nemůžeme uvěřit. Stačí jedna procházka lesem a máte inspirace na rozdávání. Pro tentokrát se zaměříme na dekorace z mechu.

120500-1100x618.jpg Celá galerie 60 Zdroj: archiv redakce

Mechové stromečky, rámy na obrazy, závěsné koule nebo obalovaná srdíčka z polystyrenu, rustikální svícny, zátiší s mechem, mechové koberce nebo celé mechové stěny, to vše je možné si pořídit, ať už bude výrobním materiálem mech přírodní nebo umělý, který se dá zakoupit v hobby prodejnách. Obaly na květináče, podnosy, jmenovky, dekorace na svatbu či jarní sváteční tabuli, věnce či velikonoční aranžmá a mnohé další pěkné věci, to vše je možné vyrobit z mechu.

Mech vytvoří i zajímavý podklad pro pěstování nejrůznějších pokojových květin. Kupříkladu lze vystlat mechem misku, ve které pěstujete orchideje. Mech dobře drží vlhkost, což některým rostlinám prospívá lépe než klasická zálivka.

Velmi zajímavým interiérovým doplňkem jsou mechové obrazy na stěnách. K jejich výrobě vám postačí šikovné ruce a zajímavý rám, nejlépe v rustikálním duchu. Ale celou dekoraci můžete využít i obráceně, obraz bude chybět, ale mechovým rámem kolem rámu klasickému ještě podtrhnete důraz na jeho kvalitní a zajímavé provedení.

Polystyrenové základy ve tvaru koulí, věnců srdíček apod. jednoduše obalíte mechem a mech na ně přichytíte malými skobičkami z drátků anebo mech obvazujete kolem dokola jemným drátkem či ozdobnou nitkou, dokud na polystyrenovém základu mech pevně nedrží. Další možností, jak mech na takovéto základy připevňovat je lepidlo. Stačí jen vybrat metodu, které nejlépe vyhovuje právě vám.

Inspirujte se v naší bohaté fotogalerii u článku. Jistě tam najdete mnoho tipů, jak zkrášlit svůj interiér pomocí mechu anebo jak z mechu vyrobit zajímavý dárek či milou pozornost.

Mechové tématice jsme se již věnovali v několika našich předchozích článcích na Livingu: „Mech – neobvyklá, ale krásná dekorace“ a „Vyrobte si mechový koberec do bytu“. Nahlédněte.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, inspiredbride.net, mossandstonegardens.com, realwedding.co.uk, makethemwonderblog.blogspot.com, ldfsilk.com, yesbride.com, wedding-pictures.onewed.com, etsy.com,  monstermarketplace.com, ruffledblog.com, greenupgrader.com, hauteapplepie.com, lushome.com, meadowlakeroad.com, yourhomebasedmom.com, bravobride.com, decoradvisor.net, styleandcheeck.com, inspirebohemia.com

12.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist