Okouzlující industriální bydlení v bývalé továrně na vafle

Současné trendy v bydlení jsou různé. Jednou z cest, kudy se ubírá současné bydlení pro mladé je oživování průmyslových objektů a jejich přeměna na obytné plochy. Dnes vás právě do takových prostor zavedeme, abyste si sami udělali představu o tom, že takové tovární prostředí může být přeměněno na útulné obydlí i pro rodinu s malými dětmi.

Zveme vás tedy na prohlídku starým míst, které ožily díky mladým šikovným majitelům Fanny a Pascalu Francoisovým, kteří dokázali proměnit starou výrobnu vaflí ve Francii nedaleko města Lille na místo, které se stalo útulným domovem pro ně, jejich dvě děti a kočku.

Přesto, že tyto prostory mají i nadále betonové podlahy, cihlové zdi a na oknech nevisí žádné záclony ani podlahu nezateplují žádné koberce, kromě jednoho, i takovýto interiér působí útulně a pohodlně. I nábytek použitý v interiéru je zcela v industriálním stylu pouze místy s rustikálními prvky.

Všechny místnosti jsou vymalovány na bílo, což jim společně s velkými okny dodává dostatek denního světla. Rodiče mají svou vlastní ložnici a děti zase svůj pokojíček. Všechny místnosti Fanny vkusně vyzdobila zajímavými vintage dekoračními kousky jako jsou například plechové destičky, obrázek s motýly nebo vystřižená papírová hvězda zavěšená do okna a pár dřevěných vyřezávaných drobností.

Některé židličky a plechové skříňky jsou původní, manželé tak využili i některé vybavení z původní továrny. V kuchyni je skvěle doplňují ty nejmodernější vymoženosti současných domácností, jako je digestoř a dvoudveřová lednice.  Jediný koberec ve společně zařízené kuchyni propojené s obývací části opticky odděluje část pracovní od části odpočinkové. Před pohodlnou sedačkou tak vytýčil prostor pro obývací část místnosti.

I v okolí domu navíc zbývá dostatek místa na hraní pro děti a na posezení rodičů na přilehlé terase.

Z dalších článků, ve kterých jsme vám nabídli zajímavé tipy na industriální bydlení, uvádíme jako příklad článek: „ Průmyslová revoluce ve vašem interiéru aneb něco málo o industriálním stylu“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, rumhemma.se

19.3.2014 12:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist