Okouzlující červeno-zlaté vánoční dekorace

K typickým vánočním symbolům neřadíme pouze vánoční stromky, hvězdy, svíčky anebo věnce. K vánoční symbolice patří i typické barvy. Pojďme se dnes podívat na to, jak půvabné a okouzlující dokážou být vánoční dekorace v kombinaci červené a zlaté barvy a přitom si říct zajímavé informace o symbolickém významu červené, zelené a zlaté barvy, tradičně spojovaných s Vánocemi.

131413-1100x618.jpg Celá galerie 49 Zdroj: archiv redakce

Symbolika vánočních barev

Je zcela jasné, že v závěru roku, kdy se připravujeme na nejkrásnější svátky v roce, dáváme přednost i určitým barvám. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč volíme třeba právě červenou a zlatou barvu? Červená a zlatá barva se staly významnými až v období po narození Krista. Červená barva platí za symbol Kristovy krve a jeho smrti. Zelená je brána v náboženském pojetí jako symbol Kristova narození. Ta je tedy spojována s Vánocemi již od dob předkřesťanských. A zlatá barva je symbol rozšíření křesťanské symboliky. Barva zlatá symboliku barev doplňuje o dary, které právě narozenému Ježíškovi do Betléma přináší jeden ze tří králů. Kombinaci červené barvy se zelenou je přikládán význam vzkříšení Ježíše Krista.

Vše ve stejné barevné kombinaci

Červená a zlatá, to jsou opravdu jedny z nejpoužívanějších barev na vánoční výzdobu. Skvěle vypadají i jejich barevné kombinace, ať už jsou lesklé a zářivé, nebo v matných odstínech, vždy zaujmou. Elegantní a ohromující, přesně to je důvod, proč jsme se rozhodli nabídnout vám spoustu nápadů s těmito barvami. Vezměte červené a zlaté ozdoby na výzdobu nejen vánočního stromku, ale i na celý dům: schody, dveře, krb, stůl. Udělej si svůj vánoční strom luxusní: červené a zlaté ozdoby, věnečky a světla, díky nim bude váš strom elegantní a poutavý. Dejte červené svíčky do zlatých svícnů, připravte zlaté nebo alespoň zlatem zdobené jídelní sady a červené ubrousky a ubrusy pro vaši slavnostní večeři. Stejnou šanci dejte i výzdobě exteriéru vašeho domu anebo alespoň na venkovní dveře zavěste některý z věnců, které vám nabízíme pro inspiraci v naší bohaté fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, amazing-christmas-ideas.com

5.12.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist