Okouzlující bydlení ve skandinávském stylu

V Göteborgu ve Švédsku se můžeme setkat s okouzlujícím apartmánem, který je doslova ztělesněním skandinávského stylu bydlení. Dnes do tohoto bytu nahlédneme i my, a to zprostředkovaně díky fotografiím, které nás nenechají na pochybách, že takovéto bydlení by se pravděpodobně líbilo každému z nás.

122647-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: archiv redakce

Vzhledem ke svému umístění pod střechou slibuje tento byt dostatek slunce a navíc fascinující výhled na město Göteborg.

Zatímco většina skandinávských domů představuje interiér v čistém nedotčeném bílém pozadí v kombinaci s jednou maximálně dvěma jasnými barvami, které dají šanci prostoru, aby se rozsvítil, tento báječně vyhlížející byt má svůj naprosto nenapodobitelný osobitý styl. Nenapodobitelný vzhled je samozřejmě dán také dispozicemi tohoto bytu, který zabírá celkovou plochu 82 m2.

Kombinace teplých rustikálních prvků, které se zde projevují třeba jen v náznacích, vyniknou i přes použití velkého množství různých barev a textur. Tento byt zkrátka nabízí dokonalé propojení severského stylu s různorodým eklektickým designem.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Otevřené obývací patro vás přivítá jako první svou kuchyní, která je s obývacím prostorem vizuálně propojena. Krásná terasa vedle kuchyně a jídelního koutu pomáhá vnést do těchto prostor dostatek slunečního svitu a navíc přes velké skleněné dveře pomáhá přinést do interiéru dostatek přirozeného denního světla, což je pro každý byt neocenitelné. Společně se dvěma koupelnami naleznete na druhé straně bytu ložnici s oddělenými lůžky.

Zatímco rozložení bytu je velmi jednoduché, jeho vybavení je o to zajímavější. Nejvíce v interiéru upoutají dřevěné trámy, které dodávají prostoru opravdu zřetelný odraz parketové podlahy. Podlaha v barvě a struktuře ořechového dřeva je elegantně vyznívající kombinací s dřevěnými trámy a také s dřevěnými kuchyňskými policemi. Jasně červené židle v obývacím prostoru, černé závěsné svítidlo nad jídelním stolem a také hrnkové rostliny, to vše dotváří celkovou příjemnou atmosféru bytu. Malá cihlová zídka navazující na šatnu a nevelký kout určený ke čtení příjemně dotvářejí skvělý dojem z tohoto elegantního bytu.

Základ krásného bytu ve skandinávském stylu umístěného v šestém patře nádherné budovy v Göteborgu dělá z tohoto prostoru slunečný, elegantní a velice útulný domov pro jeho šťastné majitele.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com 

20.11.2013 1:07

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist