Ohřívací zásuvka – super vychytávka do kuchyně

S vyhřívací zásuvkou jsme se do nedávna setkávali hlavně v profesionálních kuchyních. Ale protože je známo, že z ohřátého talíře chutná jídlo mnohem lépe než se studeného, začaly se objevovat i v našich domácích kuchyních.

shutterstock_259965776_concept1-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: Concept

Její využití se rozhodně neomezuje jen na talíře a další nádobí, jako hrníčky na kávu. Plnohodnotně nahradí mikrovlnku a rychle vám ohřeje večeři. Můžete v ní také uchovávat teplé jídlo po uvaření, než se celá rodina sejde u stolu. Krom toho uvnitř ní vykyne těsto nejen na buchty. Využít ji ale lze také na šetrné rozmrazování potravin.

„Kuchyňské ohřevné zásuvky toho umí tolik proto, že pracují na principu cirkulace teplého vzduchu. Jídlo stejně jako třeba káva chutnají z nahřátého nádobí zcela jinak. Navíc nemusíte spěchat s jejich konzumací, aby nevystydly. V domácích podmínkách se nádobí nahřívá dost obtížně a právě ohřevná zásuvka je v tomto ohledu naprosto bezkonkurenční pomocník. Hodit se ale bude i v okamžiku, kdy potřebujete jídlo udržet teplé po dovaření nebo vyndání z trouby,“ vysvětlila Ing. Kamila Trávníčková, obchodní ředitelka české značky elektrospotřebičů Concept.

Dostupná pro každého

Ideálním dobou, kdy se na pořízení ohřívací zásuvky zamyslet, je pořizování nové kuchyně. Vzhledem k celkové ceně kuchyně nejde o zas tak vysokou investici, nejlevnější se dají pořídit od 5 500 Kč. Navíc ji budete moci umístit tak, abyste byla po ruce vždy, když ji potřebujete – tedy v blízkosti varného centra či trouby a zároveň blízko místa, kde servírujete pokrmy na talíře.

Ani když máte kuchyň zařízenou, není její instalace problém. Lze ji namontovat téměř do každé kuchyně. Protože obvykle mívá nenápadný univerzální design, skvěle zapadne kamkoliv. Jediné, co budete potřebovat, je možnost připojení do elektrické sítě. Výška umístění by měla být taková, abyste do zásuvky vždy dobře viděli a pohodlně mohli bezpečně nakládat s jejím obsahem. Vše, co vložíte dovnitř, se ohřeje a hrozí tak nebezpečí popálení.

TIP LIVING.CZ: Pokud se spálíte, nedávejte postižené místo chladit do studené vody, ale polijte ho obyčejným lihovým octem. Spálenina okamžitě přestane bolet a většinou se nevytvoří puchýř ani při vážnějším spálení.

Chytrý šuplík

Zásuvky pro ohřev bývají poměrně prostorné, není výjimkou, že do nich naskládáte až 12 talířů nebo větší množství šálků.

Jelikož každá z funkcí vyžaduje jinou teplotu, disponují několika přednastavenými programy – na hrníčky, talíře, které mohou mít teplotu od 60 do 80 °C, a pak programem na ohřev jídla, který opět dovolí nastavit na různé teploty.

Při výběru se zajímejte, zda má zásuvka časovač, kterým ji nastavíte po dobu, kdy ji budete využívat, abyste zbytečně neplýtvali elektrickou energií.

Pro rozmrazování jídel hledejte program s možností nastavení teploty mezi 30–35 °C, aby nedošlo k znehodnocení rozmrazované potraviny. Podobné teploty jsou vhodné také pro kynutí těsta.

Vychytávky pro ještě pohodlnější zacházení

Důležitým detailem, který zvýší bezpečnost a usnadní zacházení, jsou teleskopické výsuvy, které zajišťují snadný přístup k celému vnitřnímu prostoru zásuvky. Snadná je také údržba. Stačí vyjmout protiskluzovou podložku, umýt ji, osušit a máte uklizeno.

Systémem push to open ji lze otevřít a zavřít pouhým stiskem čela zásuvky a není tak třeba design kuchyně narušovat jakýmkoli úchytem.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist