ODVĚTRANÁ FASÁDA NOVABRIK ŠETŘÍ VAŠE PENÍZE

Odvětrání a zateplení domu je v současné době klíčovým tématem při stavbě domu, které se ve výsledku postará nejen o ochranu stavby, ale také o komfortnější a levnější bydlení.

Má-li fasádní systém plnit uvedené požadavky, je nezbytné soustředit se při jeho výběru na kvalitu dílčích parametrů. Jedná se zpravidla o použitý materiál a typ konstrukce. Správnou volbou se lze vyvarovat velmi časté chybě, kdy se majitelé domu rozhodnou pro zateplení, které stavbu utěsní natolik, že se v ní začne držet nadměrná vlhkost. Dochází pak paradoxně k tomu, že jsou lidé nuceni hodně větrat, a tak se ztrácí teplo, které si chtěli v obydlí naopak udržet. Řešení těchto problémů představuje odvětrávaná fasáda Novabrik.

Jak funguje?

Novabrik je aktivním ochranným pláštěm, který odvádí vlhkost ze zdiva díky cirkulaci vzduchu v mezeře vytvořené mezi vrstvou izolantu a stěnou fasády. Tímto stálým procesem jsou zdi domu udržovány suché a zdravotně nezávadné. V domě se nevytváří podmínky vhodné pro vznik plísní. Vytápění stavby je následně dle odborníků úsporné a efektivní. Nedochází k velkým teplotním výkyvům vlivem nadměrně se opakujícího větrání a zateplení snižuje nároky na výkon tepelných spotřebičů. V neposlední řadě je vyloučen i dopad okolního životního prostředí a klimatu na konstrukční prvky domu.

Nepřehlédněte! Fasády rodinných domů fotogalerie

Jednou a navždy

Montáž fasády NOVABRIK lze uskutečnit během celého roku. Díky důmyslné technologii není během realizace využívána malta, čímž je zcela minimalizováno riziko popraskání či obdobného poškození, které by bylo nutné opravovat, a tak investici do zateplení domu opakovat.
S takovými komplikacemi se obvykle potýkají ti, kteří zvolili nevhodný, levný materiál a systém způsobující již zmiňované přílišné utěsnění. V konečném součtu může být vylepšení izolačních vlastností objektu mnohem dražší, než v případě počáteční správné volby, tedy řešení, které je trvanlivé bez nutnosti dodatečných zásahů.

dsc_0195.jpg

Zdroj: archiv redakce

Odvětrávaná fasáda NOVABRIK představuje správnou volbu pro všechny, kteří uvažují nad tím, jakým nejlepším způsobem svůj dům zateplit, i pro ty, co aktuálně trápí problémy vzešlé z již dříve vybraného fasádního systému. S Novabrikem vytvoříte zdravé bydlení na celý život a máte záruku v garanci materiálu 50 let a i toto pomyšlení hřeje.

12.6.2014 8:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist