Odhalte energetické žrouty ve vaší domácnosti a ušetříte

Účty za elektřinu pořád rok od roku rostou, ale vy už netušíte, co dalšího dělat, abyste tu nemilou částku na ročním vyúčtování za energie trochu snížili? Vůbec nepotřebujete titul inženýra ani technické vzdělání, abyste vypátrali, který spotřebič vám doma vysává nejvíce drahocenné elektřiny. Poradíme vám, jak na to.

Možná vás tíží účty za elektřinu, protože jste se smlouvu na dobu určitou uvázali na více let u drahého dodavatele. Ani v tomto případě se ale moc nedoporučuje snažit se vyvléct z nevýhodného závazku tak, že budete chtít přepsat energie na jinou osobu v domácnosti a zároveň tak změnit dodavatele.

Co dělat, když se nemůžete zbavit drahého dodavatele?

Energetické firmy často tento trik prokouknou, a některé vás budou nutit dostát vašemu závazku dokonce i při stěhování a pokračovat v odběru se stejným dodavatelem i v novém bydlišti. Proto vám ukážeme, jak ušetřit za elektřinu, když k levnějšímu dodavateli jednoduše odejít nemůžete.

Nejsnazší cestou, jak zjistit, kudy doma vyhazujete energii oknem, je půjčit si měřící přístroj, který přesně změří spotřebu elektřiny daného spotřebiče či jiných robotů v domácnosti. Takové zařízení většinou půjčují svým zákazníkům větší dodavatelé energií. Ale to znamená přinejmenším dvě cesty na nějakou pobočku. Jde to ale vypátrat i mnohem snazší cestou.

Největšího žrouta elektřiny odhalí online kalkulačka do pár minut

K dispozici totiž máte různé interaktivní kalkulačky, které po zadání parametrů vaší domácnosti spočítají, který spotřebič u vás odebírá nejvíce proudu a tedy dělá i největší díru do rodinného rozpočtu. Třeba kalkulačka na webu Elekřina.cz vypočítá, za co utrácíte, a ukáže také jaké rozdíly v účtech za elektřinu mohou udělat různé energetické třídy spotřebičů.

Rozdíly v ročních nákladech třeba různě starých ledniček totiž mohou činit i tisíce korun. Za elektřinu pro lednici kombinovanou s mrazákem dá průměrná česká rodina zhruba 1 000 Kč, pokud má zařízení energetické třídy A. U třídy A+++ budou náklady skoro poloviční, zatímco se starším modelem chladničky třídy B klidně vytáhne za rok z peněženky přes 1 500 Kč.

24.1.2018 11:44 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist