Odhalená kuchyň – praktické a moderní řešení

Design kuchyní a uspořádání kuchyňských linek se ani v roce 2014 neoprostí od hlavních zásad ergonomie a dokonce nezanevře ani na komfort a praktičnost ve spojení s elegantním designem. Nový rok se však na designu kuchyní přece jen podepíše – jednoduše řečeno, moderní kuchyně se prostě nestydí odhalit takřka všechno.

Nemusíte se obávat, že se do aktuálního kuchyňského designu nově začnou promítat nějaké necudné a nemorální aspekty „z oddělení pro dospělé“. Hovoříme zde o otevřeném koncepčním uspořádání a odhalení samotných útrob kuchyňských linek – tedy o jakémsi zviditelnění, nebo chcete-li zpřístupnění, obsahu veškerých úložných prostor. Rok 2014 zkrátka přináší designový styl, který ctí pravidlo „nestyďte se za to, co máte v kuchyni“.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Otevřené, strukturované kuchyňské linky se inspirují především ve světě profesionální gastronomie. Specializovaná kuchyňská centra, gastronomické kuchyňské stanice, ale třeba i kuchyňské zákulisí naturálních vývařoven – právě  z těchto typů kuchyní čerpá inspiraci nejaktuálnější interiérový design, zaměřený na kuchyňské linky.

Specifika jsou tedy jasná – minimum uzavřených kuchyňských skříněk a když už se nějaká ta dvířka v lince objeví, jsou zpravidla vyrobena z mléčného skla, tvrzeného plastu anebo jinak umožňují optickou propustnost, poodhalující obsah daného úložného prostoru. Akceptovatelné je samozřejmě ukrytí nevzhledných prvků jako jsou odpadní trubky, kabeláž a obdobné kuchyňské elementy. Celkový model kuchyňské linky sestává z jednotlivých modulů, bohatých na různě řešené policovézávěsné systémy.

Policové systémy  tvoří v podstatě převážnou část těla kuchyňské linky a suplují tak funkci, doposud tradičních, kuchyňských skříněk v plnými  dvířky. Stejně tak se otevírají i některé druhy potravinových skříní a úložné plochy pro nádobí i hrnce. Zásuvky jsou v moderní kuchyni tolerovány prakticky v nezměněné podobě, ale v mnoha případech je lze nahradit výsuvnými systémy, podobnými lékařským kartotékám anebo závěsnými programy v bezpočtu designových provedení.

materiálů dominuje kombinace mléčného skla, dřeva a chromu, či nerezu. Nosí se prakticky jakýkoliv druh kovového zpracování v kombinaci s dalším přírodním materiálem. Mezi exkluzivní povrchové úpravy pak můžeme zařadit například měděné zabarvení anebo povrchy, obohacené lehkou vintage patinou.

Lucie Sýkorová

Foto: home-designing.com, archdeco.org , archdeco.org, denoxa.com, iseecubed.com, remodelista.com 

30.12.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist